Sztuka

XR.plus – Rozszerzona rzeczywistość wszędzie tam gdzie sięga internet!

XR.plus to innowacyjna platforma pozwalająca użytkownikom doświadczyć AR i VR bez instalowania jakichkolwiek aplikacji. Aby w pełni zrozumieć czym jest xr.+, zachęcamy do przeczytania kolejnych akapitów wyjaśniających ideę i działanie technologii Web AR.


Czym jest AR?

Augmented Reality (AR), czyli rzeczywistość rozszerzona, jest systemem łączącym świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Głównym sposobem łączenia tych dwóch światów jest przechwytywanie obrazu z kamery urządzenia i nałożenie na niego grafiki 3D. Użytkownik aplikacji może przeprowadzać różne interakcje z obiektami w przestrzeni trójwymiarowej. Technologia AR wykorzystuje tzw. markery, które są punktami wskazującymi położenie aplikacji względem świata rzeczywistego. Kamera urządzenia rozpoznaje dany marker i w jego miejscu generuje elementy AR. Istnieje również technologia bezmarkerowego AR, której działanie polega na określaniu płaszczyzny poprzez wykrywanie kolorów  kształtów występujących na obserwowanej powierzchni. W ten sposób można zamienić zwykły dywan w tor wyścigowy!

 

Czym jest WebAR?

WebAR umożliwia kreowanie oraz dystrybucję rozszerzonej rzeczywistości poprzez przeglądarkę internetową. Dzięki WebAR można stworzyć ciekawą scenę w AR i umieścić ją na dowolnej stronie internetowej. Zaletą tej technologii jest dostępność i wygoda użytkowania. Obecnie prawie każdy posiada urządzenie z przeglądarką oraz dostępem do internetu, i tylko to jest wymagane aby w pełni korzystać z WebAR.

 

Co to jest XR.+ i jak działa?

Xr.plus jest to platforma oparta na technologii WebAR, dzięki której można tworzyć, przeglądać i udostępniać doświadczenia AR. Xr.plus dla użytkownika końcowego  nie wymaga instalacji dodatkowych aplikacji, wystarczy wpisać adres w przeglądarce internetowej, skierować kamerę urządzenia na odpowiedni marker i gotowe!  Każdy może założyć darmowe konto na xr.plus, żeby dzielić się swoją twórczością z innymi. Użytkownicy z całego świata przesyłają modele 3D, zdjęcia i filmy aby kreować interaktywne sceny AR z wykorzystaniem markerów lub bez. Platforma posiada edytor scen, w którym można dostosować skalę obiektów 3D, nadać im materiały, ustawić oświetlenie, a następnie przejść do modułu interakcji aby kontrolować animacje, dźwięki, wideo i widoczność obiektów. Przed publikacją sceny użytkownik ustawia jej miniaturkę oraz tytuł i ustala czy chce korzystać z markera lub bez. Opublikowaną scenę mogą zobaczyć osoby, którym został udostępniony link lub kod QR.

 

Zastosowanie xr.plus

XR.plus jest przydatnym narzędziem dla agencji marketingowych, instytucji kultury, sklepów internetowych oraz każdego, kto chciałby zaprezentować produkt, wydarzenie lub dzieło sztuki w ciekawy sposób. Właściciel sklepu może użyć AR w swoim katalogu produktów, żeby klienci mogli przyjrzeć się towarom z każdej strony. Rozszerzona rzeczywistość dobrze się sprawdza na plakatach, ulotkach lub biletach jako dodatkowa atrakcja dla gości. Natomiast muzea i galerie sztuki wykorzystują AR aby wzbogacić ekspozycje informacjami, interakcją i zabawą.

 

 

Jakie korzyści daje xr.plus?

 

Xr.plus jest rozwiązaniem prostym i opłacalnym. Technologia WebAR pozwala na szybki dostęp do doświadczeń AR z większości telefonów, bez konieczności pobierania aplikacji. Dzięki edytorowi scen i modułom dodającym interakcje, użytkownik ma pełną kontrolę nad tym, co publikuje. Xr.plus oferuje również wgląd do statystyk projektu, w wyniku czego użytkownik zyskuje informacje o wyświetleniach w określonym przedziale czasowym.

 

Podsumowanie

Technologia WebAR i platformy takie jak xr.+ zyskują coraz większą popularność, a ich potencjał wciąż jest rozwijany. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do sprawdzenia xr.+! Jeśli rozważacie nad wykorzystaniem WebAR w waszym przedsięwzięciu i macie pytania, napiszcie do nas – chętnie doradzimy i pomożemy wybrać najlepszą opcję dla was.

 

 

Sprawdź jak działa XR+

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 listopada 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca