Sztuka

Wystawa i aukcja Młoda Sztuka w DESA Unicum

Praca, która łudząco przypomina fragment rafy koralowej, dzieło powstałe w wyniku improwizacji czy tajemniczy obraz przedstawiający grecką plażę. To tylko niektóre z wyjątkowych obiektów jakie zobaczyć można będzie podczas wiosennej odsłony wystawy Młoda Sztuka w DESA Unicum. Pokazana zostanie twórczość najciekawszych artystów młodego pokolenia. Wśród nich znaleźli się m.in. Aleksandra Osa, Andrzej Sobiepan, Magdalena Mędzkiewicz czy Franciszek Xawery.

Nietypowa praca Andrzeja Sobiepana z cyklu „Hiperpowierzchnia" nawiązuje do formy kryształów i minerałów. Dzieło do złudzenia przypomina fragment koralowej rafy, ale składa się z elementów imitujących kamienie szlachetne. Ważną rolę odgrywa tu światło, które odbija się od ich lśniącej powierzchni. W ten sposób powstaje wyjątkowe wrażenie optyczne. Praca Sobiepana jest oszczędna w kolorze. Dominują najróżniejsze odcienie intensywnego,  fuksjowego różu. Na pierwszym planie jednak pozostają faktury i świetlne refleksy. Andrzej Sobiepan jest absolwentem wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych oraz konkursach artystycznych. Był również finalistą 11. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii.

Inną niezwykle ciekawą artystką, której pracę zobaczyć można będzie na marcowej wystawie jest Magdalena Mędzkiewicz. Kluczową rolę w jej dziełach odgrywa improwizacja. To właśnie dzięki temu jej twórczość ma unikatowy charakter. Artystkę inspiruje świat natury. Czerpie z niego natchnienie dla swoich abstrakcyjnych obrazów malowanych na podłużnych płótnach. Dla Mędzkiewicz ważne są  malarskie tradycje wrocławskiego środowiska artystycznego. Artystka działa również w większej skali, realizując m.in. murale w przestrzeniach miejskich. Na wystawie Młoda Sztuka zobaczyć można będzie jej wyjątkowy dyptyk zatytułowany „Fire”. 

Intrygującą propozycją jest również praca „Athens” Aleksandry Osy. Wchodzi ona w skład malarskiego cyklu „Melting Paradise”, który odnosi się do sytuacji społeczno – politycznej Grecji. Przedstawione na nim postaci sprawiają wrażenie zrelaksowanych, ale w niezwykle jaskrawych barwach tego dzieła kryje się odrobina niepokoju. Dzięki temu zabiegowi, praca ta jest niejednoznaczna i tajemnicza. Dzieła Aleksandry Osy prezentowane były na wystawach w kraju i za granicą m.in. w Londynie, Atenach czy Mediolanie. Artystka współpracowała również przy tworzeniu obrazów do głośnego filmu „Loving Vincent”.

Na wystawie pokazana zostanie również twórczość innych najciekawszych artystów młodego pokolenia takich jak Romuald Musiolik, Anna Franczuk czy Wojciech Bański. 10 marca wszystkie prace zostaną zlicytowane.

 

 

Wystawa Młoda Sztuka: 28 lutego – 10 marca 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Aukcja Młoda Sztuka: 10 marca 2019, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

 

https://desa.pl/pl/aukcje/mloda-sztuka-dmtd/

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 marca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca