Sztuka

Miniatury komiksowe - wejherowska wystawa za szybą

 

Pandemia koronawirusa spowodowała zamknięcie na jakiś czas instytucji kultury. W zmienionych warunkach działalność takich placówek jest bardzo utrudniona. Powstała sytuacja wymusza więc niekonwencjonalne działania. Jednym z takich działań jest wystawa rysunków komiksowych na zewnętrznych szybach Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.  

 

Z inicjatywą wystawy pt. „Miniatury Komiksowe” wystąpiło Wejherowskie Centrum Kultury, zapraszając Gdański Klub Fantastyki do współpracy w jej zorganizowaniu. Na przełomie maja i czerwca można było podziwiać rysunki twórców aktywnie współpracujących z GKF i zamieszczających systematycznie w nim swoje publikacje. Autorami miniatur komiksowych są: Adam Mateja, Tomasz Mering, Agata Plank, Paulina Śliwa, Jan Plata-Przechlewski i Grzegorz Szczepaniak. Prezentowana wystawa to dopiero początek. Będą kolejne - w tym na placu Jakuba Wejhera i na słupach reklamowych WCK. 

 

Ekspozycja powstała dzięki wejherowianinowi Janowi Platy-Przechlewskiemu, redaktorowi naczelnemu miesięcznika „Informator” Gdańskiego Klubu Fantastyki. 

 

Krótka relacja filmowa pod linkiem: https://youtu.be/ni0Uf-rUF-E 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
wejherowiak
wejherowiak 4 czerwca 2020, 20:54
Urozmaicone stylistycznie te komiksy!
przysłano: 31 maja 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca