Sztuka

Granice wolności - konkurs graficzny na najciekawszą interpretację artystyczną hasła WOLNOŚĆ

 

Po raz kolejny rusza konkurs graficzny na najciekawszą interpretację artystyczną hasła WOLNOŚĆ, tym razem w kontekście granicy pomiędzy wolnością słowa a hejtem. 

 

Poszukując prac odważnych i nieszablonowych, będziemy starali się odpowiedzieć na pytania: Czy wolność to prawo do nienawiści? Czy  dzisiejsza sposobność do głośnego wyrażania poglądów na wszelkie tematy,  w tym również opinie personalne, powinna mieć jakieś granice? Czy mamy  prawo do przekraczania ich? Gdzie kończy się wolność słowa, a zaczyna  hejt? W końcu wolność to także poczucie, że żyjemy w państwie  prawdziwie sprawiedliwym, takim, które równo traktuje wszystkich  swoich obywateli, także w kontekście wypowiedzi, ale i wyznania czy  pochodzenia.

 

Formułując powyższe pytania, zachęcamy do nadsyłania prac nowoczesnych i świeżych, w których na nowo odczytamy pojęcia takie jak: ksenofobia, szowinizm, tolerancja, różnorodność. Do artystycznej interpretacji zachęcamy zarówno amatorów, jak i profesjonalistów powyżej 16 roku życia, zajmujących się  projektowaniem grafiki cyfrowej i warsztatowej.

 

Na autorów najbardziej interesujących prac czekają atrakcyjne nagrody finansowe w wysokości: 1.500 zł, 1000 zł i 500 zł.

 

Na prace czekamy do 26 października 2020.

 

Najlepsze prace  zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej – 11 listopada  2020 w Centrum Kultury Agora, Serbska 5a, Wrocław.

 

Regulamin Konkursu i Karty zgłoszeniowe do pobrania na stronie: ckagora.pl 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 lipca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca