Sztuka

Jestem i nie ma mnie | Wystawa Małgorzaty Komorowskiej

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza w sierpniu na wystawę prac krakowskiej malarki Małgorzaty Komorowskiej. Inspirację do powstania cyklu „Jestem i nie ma mnie”, prezentowanego w dworkowej Galerii Sztuki stanowiły wiersze Sławiny Kwidzyńskiej. Jak mówi Autorka „obrazy będące połączeniem zdjęć i formy malarskiej są próbą oddania emocji zawartych w wierszach. Tęsknota, strata, uczucie pustki i szczególnej alienacji oraz wewnętrznej niespójności, specyficznego rozedrgania znalazły wyraz w formie kolaży, oddających przez swoją zamierzoną nutę dezintegracji, esencję zranionej kobiecej egzystencji”.

 

Na wernisaż z udziałem Małgorzaty Komorowskiej zapraszamy w środę 12 sierpnia o godz. 18.00. Wystawę pt. „Jestem i nie ma mnie” będzie można oglądać do 6 września, codziennie w godz. 12.00-18.00.

 

MAŁGORZATA KOMOROWSKA zajmuje się malarstwem i scenografią. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiowała także na Wydziale Teatru Uniwersytetu Illinois w Stanach Zjednoczonych.

 

Od wielu lat związana jest z Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie. Od lat dziewięćdziesiątych współtworzyła programowo i organizacyjnie Katedrę Scenografii, a od roku 2014 pełni funkcję kierownika tej katedry. W latach 2006 do 2016 była kuratorem Galerii Scenografii.

 

Debiutowała w zawodzie scenografa w latach osiemdziesiątych, zaczynając od pracy w filmie jako kostiumograf. Po studiach w Stanach Zjednoczonych pracowała już głównie jako scenograf teatralny. Zrealizowała w Polsce i za granicą kilkadziesiąt spektakli i przedstawień performatywnych.

 

Od prawie dwudziestu lat zajmuje się głównie malarstwem i tworzeniem instalacji. W ostatnich latach indywidualne wystawy jej malarstwa odbyły się w Zakopanem, Krakowie i Katowicach. Ostatnia będąca powrotem do instalacji parateatralnych miała miejsce w Galerii Sceny Plastycznej KUL w ramach II Festiwalu Scenografii i Kostiumu w Lublinie w roku 2018.

 

Wstęp wolny

 

Więcej informacji na stronie: https://tps-dworek.pl/jestem-i-nie-ma-mnie-wystawa-prac-malgorzaty-komorowskiej-12-08-6-09-2020-2/


Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1522181184628879/


 

od: 12 sierpnia 2020, 18:00
do: 6 września 2020, 18:00 Dworek Sierakowskich ul. J. Czyżewskiego 12 81-706 Sopot
Sopot

przysłano: 23 lipca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca