Sztuka

Sierpniowa Młoda Sztuka

 

Niezwykłe, realistyczne przedstawienia i minimalistyczne obrazy przepełnione barwami. Sierpniowa wystawa Młoda Sztuka to wyjątkowa okazja do zobaczenia prac najciekawszych młodych twórców. Szczególnie warto zwrócić uwagę na dzieło Anny Vostruchovaite, artystki pochodzącej z Wilna, która stworzyła serię intrygujących obrazów nazywanych datą ich powstania. W DESA Unicum zobaczyć można również twórczość Pauliny Zalewskiej, Aleksandry Kowalczyk, Pauliny Pior i Adama Wątora.  Wszystkie prace pójdą pod młotek 20 sierpnia. 

 

 

 

Minimalistyczna w swej formie praca Anny Vostruchovaite pochodzi z jej cyklu dyplomowego „Shift”. Każdy z obrazów wchodzący w skład malarskiej serii tytułowany jest dokładnym terminem jego ukończenia – datą i godziną z sekundową dokładnością. Malarka skupia się przede wszystkim na kształcie przedstawionego obiektu oraz na fizycznych właściwościach koloru. W prezentowanej pracy do podkreślenia geometrycznej, nieregularnej formy wykorzystała intensywnie żółtą barwę. Jej konsekwentna realizacja przełamuje malarskie konwencje. Prezentowana w DESA Unicum praca jest odważna i absolutna w wydźwięku. Wszystko dzięki temu, że artystka użyła tylko jednej barwy, a kompozycja jest niezwykle minimalistyczna. 

 

 

Inna, wyjątkowa praca, którą zobaczyć można na sierpniowej wystawie w DESA Unicum to „Smaki Jazzu II” autorstwa Pauliny Zalewskiej. Dla tej młodej artystki niezwykle ważną inspiracją jest przestrzeń miasta. Uważa ją za elementarny składnik tożsamości człowieka.  Jednym z czynników, które mają na nią wpływ, jest lokalny folklor. To właśnie on stanowi ważny element prezentowanej na wystawie oraz aukcji pracy. Paulina Zalewska ukazała na niej klimatyczną, francuską uliczkę i kawiarnię, w której właśnie odbywa się koncert. Wszystko z zewnątrz obserwuje mała dziewczynka z psem. Pomimo tego, że praca przedstawia realistyczną scenę, całość wydaje się być kreacją wyobraźni czy też sennym marzeniem.

 

 

Wyobraźnia jest też niezwykle istotnym elementem w twórczości Aleksandry Kowalczyk. Jej obrazy inspirowane są licznymi podróżami. Swoje prace tytułuje często  nazwą miejsca, które w sposób czysto abstrakcyjny odzwierciedla w swojej kompozycji. Jej intrygujące obrazy przedstawiające układy geometryczne to tak naprawdę widoki miast. Artystka zaznacza wszystkie najbardziej charakterystyczne dla nich punkty. Oprócz różnorodnych brył geometrycznych, które w większości są zaledwie namiastką rzeczywistego widoku, malarka gra również kolorem – czystą, jednolitą plamą barwną. Aleksandra Kowalczyk jest absolwentką Malarstwa ASP w Warszawie w pracowni prof. Leona Tarasewicza. W DESA Unicum zobaczyć i wylicytować można jej pracę z 2020 roku.

 

 

Na wystawie pojawią się również dzieła m.in. Konrada Hamady, Tomasza Koclęgi, Magdaleny Kępki i Anny Pszonki. 20 sierpnia zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.

 

 

 

Wystawa Młoda Sztuka: 3-20 sierpnia 2020, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

 

 

 

Aukcja Młoda Sztuka: 20 sierpnia 2020, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

 

 

od: 3 sierpnia 2020, 11:00
do: 20 sierpnia 2020, 19:00 DESA Unicum

przysłano: 12 sierpnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca