Sztuka

Wystawa: Piotr Trusik – Portret pamięciowy

Dom Aukcyjny i Galeria Online Art in House zapraszają do swojej siedziby w Warszawie (Al. Jerozolimskie 107) na wernisaż i wystawę obrazów Piotra Trusika.

 

Wernisaż odbędzie się w sobotę 7 listopada 2020 r. o godz. 18:00 w siedzibie Domu Aukcyjnego i Galerii Online Art in House – Al. Jerozolimskie 107, Warszawa.

 

Wystawa „Portret Pamięciowy” to wewnętrzna podróż przez emocje, uczucia związane ze wspomnieniami osób, fragmenty, które zapamiętaliśmy, pozostają w naszej pamięci jako niedoskonałe obrazy. Zostają one w dialogu z rzeczywistością i światem rozpoznawalnym, skonfrontowanym z wyobraźnią i fantazją artysty.

 

Dla Piotra Trusika w realizacji  tych pomysłów bardzo ważne jest szkicowanie. W obrazie każdy artysta stara się zrobić wszystko, żeby było ,,dobrze’’. Według Piotra Trusika bardzo często jest to podduszona, niewygodna prawda. W szkicu można z kolei pozwolić sobie zrobić wszystko’: złamać, zniszczyć i przekreślić nieodpowiedzialnym ruchem. Wyrzucić bez zbytniej straty.

W porównaniu z tworzeniem obrazu, nie żal tego zrobić. Powinniśmy jednak doceniać te szkice, ponieważ często w trakcie powstawania szkicu zdarza się coś, czego się nie spodziewamy. Jakby emocje bezpośrednio same przepływały przez naszą dłoń, tworząc coś bardzo bezpośredniego.

 

„Proces twórczy jest ważną i intymną rzeczą. Każdego twórcę inspirują różne rzeczy, osoby, bodźce lub emocje. Podczas pracy nie tylko dotykam kredką czy pędzlem płótna lub kartki. Bardzo dużo zastanawiam się nad życiem, przemijaniem i samym sobą. Zawsze zastanawiam się, ile twórca powinien zdradzać, mówić o swoich pracach, aby nie zdradzić zbyt wiele" - mówi Piotr Trusik.

 

Projekt  wystawy powstał  dzięki stypendium, Programu Młoda Polska 2020.

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 pazdziernika 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca