Muzyka

Emigranci - emigrują do Hard Rocka

Już w najbliższy wtorek 2 wrzesnia o godz. 21.30 w Hard Rocku w Warszawie zagra legenda polskiej sceny rockowej lat 90 zespół EMIGRANCI.

 

Emigranci - polski zespół rockowy, założony w 1989 roku przez gitarzystę Edmunda Stasiaka, basistę Roberta Jaszewskiego i perkusistę Piotra Szkudelskiego. Skład grupy uzupełnił wokalista Paweł Kukiz. Początkowo muzycy planowali nagranie tylko jednego utworu Na falochronie (1990). Do muzyki Edmunda Stasiaka słowa napisał Paweł Kukiz i w ten oto prosty sposób utwór opowiadający o beznadziei  służby wojskowej stał się przebojem roku 1990. O popularności utworu może świadczyć to iż na Liście Przebojów Programu 3 ,znalazł się aż 12 razy w pierwsze 15-stce, zaliczając aż 4 razy pozycję numer 1. Po sukcesie utworu Emigranci rozpoczęli bardziej regularną działalność. .W styczniu 1992 roku na Rock For AIDS w warszawskiej Hali Gwardii zagrali pierwszy koncert. Od lutego do maja zespól zaszył się w Studio Izabelin, i rozpoczął nagrywanie debiutanckiego albumu "Rosja i Ameryka". Płyta przyniosła kilka przebojów "Prosta do słońca", "Nawet tu" oraz "Rosja i Ameryka" które pozwoliły przedostać się do czołówki zespołów początku lat 90-tych.
 
W roku 1993 nastąpiły poważne zmiany personalne odszedł najpierw Piotr Szkudelski który dołączył do reaktywowanego na koncerty w Kanadzie Perfectu. Nowym perkusistą został Marek Surzyn znany ze współpracy m.in. z Brekaut, .Długo nie trzeba było czekać aby w jego ślady poszedł Paweł Kukiz powracając do swojej macierzystej formacji Piersi". Po zmianach personalnych i przerwach w działalności grupa nagrała jeszcze album „Mówię do Ciebie" (1995). W 2003 zespół wznowił działalność i po trzech latach wydał nowy album „...I inne utwory", promowany przez utwór „Ludzie i rzeczy" oraz nową wersję przeboju Na falochronie - 2006
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 sierpnia 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca