Muzyka

MoHa! i Gastrula w Fireju

Niedługo już szósty dzień Avant Music Festival. Tym razem na scenie Wrocławskiego Firleja pojawią się norwescy eksperymentatorzy - MoHa! wspierani przez polski skład Gastrula.

 

MoHa! to najnowszy projekt słynnej wytwórni Rune Grammofon, przygotowany przez najmłodszych nagrywających dla niej artystów. Gitarzysta Anders Hana (członek Jaga Jazzist i kwintetu basisty Ingebrita Haker-Flatena) i Morten J. Olsen (perkusja i elektronika) grają razem już od 8 lat i tworzą niecodziennie dynamiczny duet. We Wrocławiu zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty Raus aus Stavanger.

 

GASTRULA to nowy projekt Roberta Piotrowicza, Anny Zaradny i Kacpra Jaśkiewicza, którego korzenie sięgają grupy STUCKONCEILING, zespołu, który tworzyli w latach 90. Po wieloletniej przerwie, muzycy, bogatsi o wiele nowych doświadczeń, po raz kolejny wkraczają w terytoria post-metalu, elektronicznego minimalizmu i muzyki totalnej. Doświadczenia Piotrowicza i Zaradny na gruncie współczesnej muzyki eksperymentalnej artyści przenoszą na grunt "rockowej" formy, włączając do niej elektronikę, noise i improwizatorski idiom. Muzyka grupy to potężna ściana dźwięku napędzana motoryczną, post-free rytmiką, w której elektronika pełni tak samo ważną rolę jak gitara, saksofon i perkusja.  

 

start: 20:00
bilety: 10 (przedsprzedaż) / 15 pln
do kupienia: www.eventim.pl , www.ticketrpro.pl oraz w klubie Firlej

18 pazdziernika 2008, 20:00

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 pazdziernika 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca