Muzyka

SINGER - SONGWRITING

KEITH CAPUTO


data: 2009-09-25 | godzina: 20:00
bilety: 28/35 pln

KONCERT Z CYKLU SINGER - SONGWRITING.
Keith Caputo to lider amerykańskiej formacji Life Of Agony, który słynie ze współpracy z największymi gwiazdami rocka i muzyki popularnej, takimi jak: basista Flea (The Red Hot Chili Peppers), gitarzysta Craig Ross (Lenny Kravitz, Eric Clapton, Sheryl Crow), pianista Zac Rae (Fiona Apple, Miley Cyrus, Annie Lennox) i wielu innych. Od kliku lat realizuje swoją solową karierę jako nietuzinkowy singer-songwriter. Zapraszamy na magiczny wieczór pełen pięknych i szczerych ballad z jednym w swoim rodzaju wokalem.

Keith Caputo urodził się 4 grudnia 1973 roku. Jest wokalistą nowojorskiego zespołu Life of Agony, wydał również pięć płyt solowych.

Od najmłodszych lat związany był z muzyką czerpiąc inspiracje z takich zespołów jak Led Zeppelin, Pink Floyd czy The Doors a nawet Sinead O’Connor. Przez lata tworzył swój niepowtarzalny styl, z którego dzisiaj słynie. Będąc jeszcze nastolatkiem wraz z kuzynem założył w 1989 roku zespół Life of Agony. W roku 1993 zadebiutowali płytą „River Runs Red”. Krótko po wydaniu trzeciego krążka w 1997 roku Keith stwierdził, że nie czuje już więzi z tego typu muzyką i odszedł od zespołu aby wkrótce rozpocząć karierę solową (zespół reaktywował się 2003, dwa lata później wydając album „Broken Valley).

Pomimo sukcesu jaki odniósł będąc częścią zespołu, to właśnie solowy materiał sprawił, że postrzegany został jako muzyk, który z właściwym sobie wdziękiem inspiruje innych. Cechuje go niesamowita szczerość i otwartość, którą zaskarbił sobie tłumy fanów. Wiele tekstów jego autorstwa nawiązuje do jego dzieciństwa i innych aspektów życia. Jego matka zmarła z przedawkowania heroiny, co prowokowało przypuszczenia jakoby Keith wsiąknął w świat narkotyków, czemu jednak sam zainteresowany zawsze zaprzeczał. Kilka piosenek traktuje również o jego ojcu, jak „The Day he died”, która została napisana zaraz po jego śmierci.

Keith żyje sztuką ekspresji i muzyką. Jest prawdziwym artystą, poetą i wykonawcą. Człowiekiem o wielkim talencie, który zawsze pozostaje w zgodzie z sobą i swoja twórczością, nie bacząc na projekt w którym bierze udział.

Jego wokal jest jedyny w swoim rodzaju, ponadczasowy, porównywalny do takich sław jak Robert Plant, Jim Morrison czy Layne Stanley. Jego utwory są w stanie bezwarunkowo urzec słuchacza, który zakochuje się w pięknych melodiach i jakże osobistych tekstach. To wszystko sprawiło, że Keith osiągnął sławę i przychylność krytyki na jaką bez wątpienia zasługuje.

Linki:
www.keithcaputo.com
www.myspace.com/keithcaputo
Ośrodek Działań Artystycznych "Firlej" ul.Grabiszyńska 56, 53-504 Wrocław tel./fax: (071)795 66 67 kom. 0 695 42 42 29 firlej@firlej.wroc.pl data: 2009-09-25 | godzina: 20:00 bilety: 28/35 pln

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 września 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca