Muzyka

Japoński hałas w piastowskim Beslau

 


Merzbow + Wolf Eyes
data: 2010-05-21 | godzina: 20:00
bilety: 65/80 pln
do kupienia: www.ticketpro.pl| www.eventim.pl oraz przed koncertem.

Wieczór pod znakiem noise w Firleju. Na scenie zaprezentuje się przedstawiciel ze ścisłej czołówki tego gatunku - Merzbow. Towarzyszyć mu będą amerykański Wolf Eyes oraz polskie Jesus is a Noise Commander, Eyecons, No.Thing i Kombinat.

Merzbow
Merzbow został powołany do życia w 1979 r. w Tokyo jako solowy projekt Masami Akity. Merzbow to bez dwóch zdań absolutny klasyk gatunku noise. Jego dyskografia zawiera ponad 300 płyt. W 2001 roku ukazał się "Merzbox", zawierający kolekcję 50 płyt z wcześniejszymi i mało znanymi nagraniami. Do dnia dzisiejszego Masami kontynuuje nieprzerwanie swoją misję o której wypowiada się w ten sposób: "Chciałem skomponować prawdziwie surrealistyczną muzykę w anty muzyczny sposób. Surrealizm jest również osiągnięciem stanu nieświadomości. Noise jest prymitywną i kolektywną świadomością muzyki. Moje kompozycje są automatyczne, nie improwizowane…. Nie wiem jaka jest różnica między hałasem a muzyką. Wszystko zależy od słuchacza. Jeśli dla kogoś hałas oznacza niewygodny dźwięk, to muzyka pop jest dla mnie hałasem".
Myspace
Strona oficjalna

Wolf Eyes
Amerykański zespół poruszający się w stylistyce noise, choć o wiele bardziej wszechstronnych inspiracjach jak industrial, hard-core, free jazz czy awangarda. Założone w 1996 roku Wolf Eyes zasłynęły nie tylko z żywiołowych koncertów, podczas których oprócz elektroniki używa się spreparowanych lub samodzielnie skonstruowanych instrumentów, ale i z dynamicznej działalności wydawniczej. Zespół Nate Younga, Johna Olsona i Mike Connelyego ma na koncie ponad setkę wydawnictw w takich labelach jak Sub Pop, Bulb Records, Troubleman Unlimited, Amercian Tapes czy Hanson Records, należącą do byłego członka Wolf Eyes - Mike'a Connelly'ego. Wrocławski koncert będzie pierwszym i jedynym koncertem tria w Polsce podczas ich wiosennej trasy.
Myspace
Strona oficjalna

Jesus is a Noise Commander
Krakowski projekt thrash-harsh-noise powstały w 2002 roku, znany z intensywnych, energetycznych i kolorowych występów, łączących koncert z elementami performance'u.
Myspace

Eyecons
Eyecons to polski duet poruszający się w stylistyce eksperymentalnej elektroniki. Powstał on 13. marca 2009 roku w Kielcach, w jego skład wchodzą: Dawid Kowalski (Sleep Sessions) oraz Konrad Materek (Rez Epo). Wszystkie kompozycje oparte są o brzmienia osiągane przy użyciu no-input mikserów (sygnałem wejściowym jest sprzężenie pętli efektów) oraz prostych samplerów. W procesie twórczym nie używamy syntezatorów, efektów ani wtyczek VST.
Myspace

No.Thing
Nowe objawienie polskiej sceny noise. Zielonogórskiemu projektowi wystarczyło kilka live-act'ów, aby zaimponować koneserom antymuzyki.
Myspace

Kombinat
O Kombinacie nie można napisać wiele - chociażby dlatego, że jest to stosunkowo młody duet noisowy www.myspace.com/bloodcrisisx, www.myspace.com/rekombinacja.
Miasto Wrocław splotło ich codzienne drogi tak sprytnie, że w tym, zatęchłym, kapitalistycznym kraju dane im było zająć się wspólnie działalnością dochodową, materialną, jednocześnie łącząc to z działalnością artystyczną, na zupełnie innej płaszcyźnie porozumienia. Efektem tej drugiej działalności jest debiutancki album [VNN- 21] KOmbinat - 0000 wydany w prężnie prosperującym labelu www.verynicenoise.com. Zachęcamy do odsłuchania www.archive.org/details/VNN-021 . Kombinat, jak szybko można się przekonać to energetyczna fala harsh noise'u , drone'u na tle ambientalnej przestrzeni. Jednakże, to, co może wyróżniać ów projekt, to wieczne nienasycenie zarówno formalne, jak i treściowe. Kombinat nie jest niczym stałym, ustalonym, zawsze jesto to zaledwie wypadkowa poszukiwań wiodących do trudno dostępnych krain, nad którymi górują fortece reaktywnej nienawiści.

21 maja 2010, 20:00 Wrocław, Firlej

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 lutego 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca