Muzyka

Muzyczny rytuał Long Long

 

 Wymęczyła nas staruszka zima, uciekamy z jej objęć poobijani, ale pełni energii. Kosmiczny posłaniec Wielka świnia Sido gotowy jest na przeniesienie nas i Was na muzyczną Trzecią Stronę. Trzecia strona wzywa!!! Trzecia strona kusi!!! Long Long budzi się z zimowego snu – 6.04 w warszawskich Kamieniołomach niecodzienne i wyjątkowe zdarzenie muzyczno-wizualne.


Koncert ten będzie idealny na przywitanie wiosny, na rozbudzenie nowych witalnych sił. Artyści z Long Long wystąpią w strojach zaprojektowanych i uszytych przez mistrza krawieckiego fachu z Enugu City z Nigerii, dzięki czemu ściągną słońce wolności wprost z Biafry. Ich koncerty mają formę współczesnego rytuału – niebezpiecznego, transowego, ale i fascynującego. Budzą się duchy i demony kolonialnej mentalności za pośrednictwem rytmu, gruwu i dobrego słowa. W warunkach stworzonych przez Long Long w Kamieniołomach słowo będzie miało moc sprawczą. Przynieście swoją energię i życzenia. Przyłączcie się z duchami, tego wieczoru wszystko będzie możliwe.


Muzyka, którą tworzy zespół to próba zbudowania mostu pomiędzy plemiennymi brzmieniami, a progresywną elektroniką. Mieszają, tną, wklejają, przetwarzają dźwięki, elementy mitów, tradycji. Ale przede wszystkim dobrze się bawią lecąc wehikułem pod nazwą Long Long. Efekt to eklektyczny kolaż muzyki improwizowanej, elektroniki, etno i pokręconej wrażliwości.


Archaiczne techniki ekstazy, tradycyjne obrzędowe rytmy, psychodeliczne wizualizacje, psychoakustyczne efekty wywoływane przez niebezpieczną elektronikę oraz inkantacje opracowane przez Antoine de Peru (tajemniczego spiritus movens zespołu) składają się na ten odjazdowy koktajl. Nazwa long long pochodzi z języka pidgin z Paui Nowej Gwinei i oznacza "wariat", "niespełna rozumu". W różnych kulturach szaleńcy byli pogardzani, ale również uważani za posiadających kontakt z innym światem. Pijani muzyką, religią, mitem przemierzali świat głosząc wywrotowe idee, przekazując wiadomości ze świata niedostępnego zwykłym śmiertelnikom.


Long Long tworzą doświadczeni muzycy, działający w takich grupach jak Artybishops, Hormonogram, Źródło Dźwięku, Namaste Soundsystem. Ich pasją są również podróże, co przejawia się w oryginalnej muzyce zespołu, noszącej ślady kultur Australii, Mozambiku, Pakistanu, Papui Nowej Gwinei. Jako gość specjalny zagra perkusista Łąki Łan – Piotrek. Razem z Kubą Bruszewskim nowym członkiem kolektywu, rozbujają nasz wehikuł w podróży w stronę słońca.

 

6 kwietnia 2011 W warszawskich Kamieniołomach

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Paweł Kaczorowski
Paweł Kaczorowski 30 marca 2011, 16:15
O której?! Datę już jakoś wyłuskałem ,,,
Dominika Ciechanowicz
Dominika Ciechanowicz 30 marca 2011, 23:00
no kiedy nie wiem... ale się dowiem zaraz
przysłano: 23 pazdziernika 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca