Muzyka

Kto odmówił The Voice Of Poland?

Znany ze swojej bezkompromisowości artysta tego lata odrzucił propozycję zasilenia jury programu The Voice of Poland, aby kontynuować swoją akcję społeczną Pospolite Ruszenie, a zarazem skupić się na nowym multimedialnym projekcie, którego premiera zapowiadana jest na drugą połowę października.

 

L.U.C - performer, muzyk, tekściarz i wokalista, który ostatnio nagrał płytę samym głosem, długo myślał nad propozycją Telewizji Polskiej, rozważał wszystkie za i przeciw, wsłuchiwał się w głos fanów oraz w głos własnego serca i podjął decyzję - odmówił - co biorąc pod uwagę polskie trendy masowego sprzedawania się gwiazd, pokusę sławy i pieniędzy jest dość niezwykłym wyborem.

 

"Nie neguję tego typu programów ponieważ w jakiś sposób pomagają ludziom spełnić swoje marzenia a to bardzo ważne. Jednak nie czuję się na tyle dobry, by uczyć kogoś śpiewać. Nie czuję się też na tyle zdesperowany, by uczyć śpiewać wtórnych hitów przeoranych jak uda Tirówki czy tory PKP. Gdyby to były ich piosenki albo wspólnie moglibyśmy coś wymyślić - kto wie..." - mówi L.U.C.

 

Artysta zrezygnował więc z jurorowania i zaangażował się produkcję nowej PLANETY a więc kolejnej rozbudowanej multimedialnie płyt. Intensywnie kontynuuje też akcję POSPOLITE RUSZENIE, która nabiera coraz większego rozmachu. W ramach tej ostatniej w czerwcu nagrał z warszawskim raperem Sokołem (PROSTO) utwór manifest - POSPOLITE RUSZENIE, który można pobrać ze strony internetowej projektu. Utwór zwraca uwagę na wyjątkowy moment w naszej historii, w którym mamy szanse postawić wielki krok w  sferze designu i estetyki kolorystycznej naszych pstrokatych miast. Akcja kreuje dialog na temat renowacji budynków i poszukuje ciekawych rozwiązań kolorystycznych dla blokowisk.

 

W miniony weekend artyści wraz z grupą filmową Endorfina zrealizowali teledysk do tego utworu. Premiera planowana jest na 13 października. Zostanie ona połączona z ogłoszeniem wyników konkursu na renowację jednego z wrocławskich bloków. Dzięki akcji każdy może zaproponować swoją koncepcję graficzną, która zostanie oceniona przez profesjonalne jury na początku października.  Prace nadsył ać można do 1 października.

 

Więcej o akcji przeczytać można na www.pospoliteruszenie.com. 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 marca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca