Muzyka

Wrocławski Sound jednoczy, czyli legendy i debiutanci na jednej scenie

Wrocławski Sound od trzech lat prezentuje muzyczne osiągnięcia twórców związanych z miastem Wrocław i integruje lokalne środowisko artystyczne. Tegoroczna edycja przeglądu będzie wyjątkowa: na jednej scenie wystąpią obok siebie doskonale już znani i cenieni artyści oraz dopiero początkujące, stawiające pierwsze kroki w branży muzycznej zespoły. Wspólnym mianownikiem ich koncertów pozostanie jednak niezmiennie Wrocław i dobra muzyka.

 

Wrocławski Sound narodził się trzy lata temu z myślą o artystach tworzących w ramach zjawiska, które dzięki swej oryginalności nazwane zostało wrocławską, niezależną sceną muzyczną. Tegoroczna, trzecia edycja imprezy, jak najbardziej wpisze się w tę ideę i będzie ją kontynuować. – Ponownie udało się nam zaprosić kilkunastu znakomitych wrocławskich artystów, którzy na kilka dni zawładną przestrzenią Impartu – opowiada Tomek Lektarski z Lionstage, Dyrektor Programowy i Artystyczny przeglądu. – Przygotowując program tegorocznej imprezy najważniejsza była dla mnie możliwość zaprezentowania szerokiego i różnorodnego spektrum wrocławskiej sceny muzycznej. Selekcja nie była wcale łatwa, gdyż Dolny Śląsk jest niezwykle bogaty w interesujących artystów – dodaje Lektarski. – To dla nas szalenie ważna impreza. Przede wszystkim dlatego, że pozwala w kilkudniowym maratonie przyjrzeć się temu, co się w ciągu roku na dolnośląskiej scenie muzycznej zmieniło – komentuje z kolei Anna Wołek, dyrektor Centrum Sztuki Impart, w którym tradycyjnie odbędzie się przegląd.

 

Wrocławski Sound bogaty będzie w występy dawno niesłyszanych, acz dobrze znanych i cenionych wrocławskich zespołów i artystów. Legendarna Formacja Chłopięca Legitymacje – jedyny przedstawiciel muzycznego stylu bajabongo na świecie, zagra po latach scenicznej nieobecności. Specjalnie na przegląd Marcel Arp reaktywuje zespół Matplaneta, który wystąpi w oryginalnym, pierwotnym składzie wraz z zaproszonymi gośćmi. Aktorsko-muzyczne show przygotowuje Bartosz Porczyk – wybitny aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu, który rok temu debiutował fonograficznie albumem „Sprawca”. Projekt „Gliniane Pieśni” zaprezentuje zespół pod przewodnictwem czołowego wrocławskiego artysty i kreatora kultury Michała Litwińca, znanego m.in. z prężnie działającego klubu Kalambur. Gościem specjalnym Wrocławskiego Soundu będzie zachwycająca wokalistka Maria Payne, która wystąpi z Fat Burning Step – wyśmienitym dubstepowym składem, od kilku lat konsekwentnie realizującym projekt Eklektik Session, o którym coraz głośniej w polskiej i zagranicznej branży muzycznej.

 

Nowością w tym roku jest zorganizowany po raz pierwszy konkurs pod hasłem „Młody Wrocław”, który zaadresowany został do młodych zespołów muzycznych z Wrocławia i całego Dolnego Śląska. Do drugiego etapu, czyli występu na scenie w pierwszym dniu przeglądu, zakwalifikowało się pięć składów: eksperymentalno-elektroniczny Der Slapstick, fuzja soulu, funku, elektroniki i jazzu czyli Funk’n’Tronic, gbTrio – poezja śpiewana w wykonaniu akustycznego trio, alternatywnie rockujący i jazzujący Robot House oraz burzliwa, rockowa kapela This Great End. Zwycięzcę konkursu wyłoni głosowanie publiczności zgromadzonej tego dnia w CS Impart, a główną nagrodę stanowić będzie przechodni puchar. Dodatkowo zwycięski zespół zagra support przed koncertem galowym „Breslau” Igora Boxxa, zamykającym tegoroczną edycję imprezy.

 

Przegląd Wrocławski Sound po raz kolejny zaprezentuje zatem szerokie i różnorodne spektrum lokalnej sceny muzycznej. Podczas kilkudniowej imprezy dominować będzie nu-jazz, alternatywa, elektronika i fussion czyli brzmienia, które uczyniły wrocławską scenę wyrazistą i niepowtarzalną. Nie zabraknie także bluesa, popu czy rocka, bowiem przegląd już od trzech lat z powodzeniem jednoczy całe środowisko artystyczne Wrocławia i prezentuje muzyczne odkrycia niezależnie od gatunku, wieku i twórczego stażu biorących w nim udział artystów.


PROGRAM 3. PRZEGLĄDU WROCŁAWSKI SOUND

20-23 października 2011, Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu (ul. Mazowiecka 17)

www.wroclawskisound.pl

 

czwartek 20 października, start godz. 19.00

KONKURS „MŁODY WROCŁAW”:

19:00 FUNK’N’TRONIC

19:45 THIS GREAT END

20:30 GBTRIO

21:15 ROBOT HOUSE

22:00 DER SLAPSTICK

 

piątek 21 października 2011, start godz. 18.00

18:00 ZGAS

19:00 GLINIANE PIEŚNI

20:00 LAS RZECZY

21:00 BARTOSZ PORCZYK

22:00 SINUSOIDAL

23:00 LEGITYMACJE

 

sobota 22 października 2011, start godz. 18.00

18:00 KASIA MIROWSKA - LIQUID LOVE

19:00 ALICJA JANOSZ

20:00 FAT BURNING STEP

21:00 KORMORANY

22:00 MATPLANETA

23:00 KARIERA

 

niedziela 23 października 2011, start godz. 19.30

KONCERT GALOWY: IGOR BOXX „BRESLAU” & VJ Spectribe, Mazzoll, Magierski

SUPPORT: ZWYCIĘZCA KONKURSU „MŁODY WROCŁAW”

 

 

BILETY I KARNETY:

  • wstęp na koncerty w dniu 20.10 (konkurs „Młody Wrocław”) - bezpłatny,
  • bilet jednodniowy (21.10 lub 22.10) - 30 zł,
  • bilet jednodniowy na Galę Igor Boxx „Breslau” (23.10) - 15 zł,
  • karnet dwudniowy (21-22.10) - 50 zł,
  • karnet trzydniowy (21-23.10) - 65 zł.

 

Rezerwacje: rezerwacje@impart.art.pl, nr tel.: 71 341 94 32.

 

Sprzedaż: CS Impart, salony Empik i Media Markt, sklep muzyczny De'Molika (ul. Kazimierza Wielkiego 65, Wrocław), wszystkie punkty sprzedaży sieci Eventim, na stronie www.eventim.pl i www.biletin.pl.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 marca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca