Muzyka

Wrocławski Sound już od czwartku

Już za kilka dni rusza Wrocławski Sound prezentujący muzyczną panoramę Dolnego Śląska.

W najbliższy czwartek 20 października rozpocznie się długo oczekiwany przegląd muzyczny Wrocławski Sound. Przez cztery dni na dwóch scenach wrocławskiego Centrum Sztuki Impart wystąpi osiemnaście dolnośląskich artystów i zespołów. Tegoroczną, trzecią edycję przeglądu poprowadzi mentor i przyjaciel wrocławskich twórców, odkrywca lokalnych talentów, szef muzyczny radia RAM – Piotr Bartyś.

 

Wrocławski Sound, prezentujący muzyczne osiągnięcia twórców związanych z miastem Wrocław oraz integrujący lokalne środowisko artystyczne, odbędzie się w dniach 20-23 października w Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu. Program pierwszego dnia przeglądu został wypełniony koncertami zespołów zakwalifikowanych w konkursie „Młody Wrocław”, piątek i sobota będą regularnymi przeglądowymi dniami, podczas których naprzemiennie na dwóch scenach występować będą wrocławskie składy i artyści, natomiast na niedzielę zaplanowano koncert galowy. Będzie to multimedialny projekt o mieście Wrocław z fragmentem jego burzliwej przeszłości w roli głównej, czyli „Breslau” Igora Boxxa – artysty znanego z duetu Skalpel i ze współpracy z londyńską wytwórnią Ninja Tune. Wzorem pierwszej edycji przeglądu, wszystkie piątkowe i sobotnie koncerty transmitowane będą na żywo za pośrednictwem internetu na stronie www.wroclawskisound.pl.

 

Wrocławski Sound od trzech lat prezentuje muzyczne osiągnięcia twórców związanych z miastem Wrocław i integruje lokalne środowisko artystyczne. Tegoroczna edycja przeglądu będzie jednak pod tym względem wyjątkowa: na jednej scenie wystąpią obok siebie doskonale już znani i cenieni artyści oraz początkujące, stawiające pierwsze kroki w branży muzycznej zespoły biorące udział w konkursie „Młody Wrocław”. Wspólnym mianownikiem ich koncertów pozostanie jednak niezmiennie Wrocław i dobra muzyka. Tegoroczny przegląd bogaty będzie także w liczne premiery – zarówno koncertowe, jak i płytowe.

 

Po raz pierwszy cztery dni imprezy poprowadzi niezmiernie ważna dla wrocławskiej sceny muzycznej postać – Piotr Bartyś, szef muzyczny radia RAM. – Piotr Bartyś od wielu lat wspiera wrocławskich muzyków, pomaga im rozwijać skrzydła i stawiać pierwsze kroki w branży, a także promuje ich twórczości. Właśnie dzięki Piotrowi mieszkańcy Dolnego Śląska mogą odkrywać nowe brzmienia i poznawać nowych artystów – opowiada Tomek Lektarski, Dyrektor Programowo-Artystyczny Wrocławskiego Soundu. – Wybierając osobę, która mogłaby poprowadzić koncerty w tym roku, zupełnie naturalnie i szybko pomyśleliśmy o Piotrze, a przyjęcie przez niego naszego zaproszenia bardzo nas ucieszyło i jednocześnie zaszczyciło – kontynuuje Lektarski.

 

Wrocławski Sound z roku na rok staje się coraz większym świętem wrocławskiej branży muzycznej, a także platformą do integracji, dyskusji i inicjowania kolejnych artystycznych projektów. Mamy wielką nadzieję, że również tegoroczna edycja imprezy, podczas której wystąpią m.in. Legitymacje, Matplaneta, Kariera, Bartosz Porczyk, Zgas, Kasia Mirowska, Fat Burning Step czy Sinusoidal, będzie tę młodą tradycję kontynuować.
 

Pełny pogram znajdziecie tutaj

od: 20 pazdziernika 2011
do: 23 pazdziernika 2011 CS Impart

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 pazdziernika 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca