Muzyka

Sealesia Festival zaczyna się już dziś!

Koncertowa premiera płyty „Sealesia 2” odbędzie się na Sealesia Festival 2012, w dniach 10-12 maja w Sosnowcu. Sealesia Festival to trzy dni koncertów towarzyszących Dniom Województwa Śląskiego 2012.


W sobotę 12 maja w Parku Sieleckim zagrają artyści, których piosenek posłuchać można na obu edycjach kompilacji „Sealesia”: The Blues Experience, 3 Kluski Śląskie, The Abstinents, Holly Blue & Soundpetersburg (ich utwór "Tic-Tac Sound" to pierwszy singel promujący kompilację - w niecały miesiąc w internecie odsłuchało go ponad 10 tysięcy osób), St. James Hotel i Keira Is You. Pojawią się też specjalni goście.


Dodatkowo dwa dni wcześniej, w czwartek (czyli już dziś!), w Muza Art Cafe, odbędzie się Sealesia Festival Before Party, na którym zagrają: Drekoty i The Band Of Endless Noise.
Przygotowano także afterparties w klubokawiarni Pod Spodem. I tak w piątek 11 maja o godz. 23 (po koncercie Tricky'ego, brytyjskiej gwiazdy trip-hopu, który odbędzie się w Parku Sieleckim – zagra tam również hipiersoniK, jeden z zespołów obecnych na „Sealesii 2”), klubową imprezę rozkręcą Slutocasters. Dzień później, w tym samym miejscu i o tej samej porze, wystąpią połączone siły grup Milcz Serce oraz Czary Mary Koszmary i Ćmy.
Wstęp na wszystkie koncert wolny! Szczegóły, program koncertów i info o płycie na www.falami.pl


PŁYTĘ „SEALESIA 2” OD DZIŚ MOŻNA PRZEDPREMIEROWO KUPIĆ W SKLEPIE INTERNETOWYM WYDAWCY. Premiera handlowa 21 maja (dystrybucja: Sonic)

Mecenat nad płytą „Sealesia 2” objęli:
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Urząd Miejski w Sosnowcu, Prezydent Miasta Mysłowice, miasto Katowice.
Partnerzy: Ars Cameralis, festiwal Lajera na Mariackiej


Płyta kompilacyjna „Sealesia 2” prezentuje najciekawszych artystów z Województwa Śląskiego, którzy w roku 2011 stworzyli, nagrali, wydali swoje nowe piosenki i płyty – każdego artystę przedstawia jeden utwór.


Płyta różnorodna gatunkowo (rock, elektronika, jazz, blues, folk, reggae, alternatywa, ambient) nie pomija uznanych artystów, lecz przede wszystkim pokazuje mniej znanych, równie ciekawych wykonawców. To nie tylko podsumowanie muzycznego roku 2011 w Województwie Śląskim. Cykl „Sealesia” to pierwsza w historii tak szeroka prezentacja artystów z jednego regionu, promująca ich w skali całego kraju.


Pierwsza edycja płyty „Sealesia” ukazała się w połowie 2011 r. (podsumowywała rok 2010 w śląskiej muzyce) i odbiła się szerokim echem wśród słuchaczy i w mediach. Miała znakomite recenzje. Wkrótce po premierze album wybrano Płytą Tygodnia w radiowej Trójce.
Płyta „Sealesia 2” ukazuje się nakładem śląskiego wydawnictwa Falami. Wyborem piosenek i komentarzem zajął się Marcin Babko, wydawca kompilacji (założyciel Falami), muzyk (hipiersoniK) i dziennikarz muzyczny (m.in. Gazeta Wyborcza, Jazz Forum, Prime, TVP). Autorką projektu graficznego jest Marta Strzoda, artystka intermedialna, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zwyciężczyni łódzkiego Fotofestiwalu 2011, założycielka grupy kreatywnej Mamami Studio.


Na płycie znalazło się 21 utworów w wykonaniu artystów z Mysłowic, Katowic, Sosnowca, Chorzowa, Częstochowy, Jaworzna, Raciborza, Rybnika, Tychów, Żor i Żywca. Grają zespoły: hipiersonik, The Band Of Endless Noise, Fire In The Hole, Don't Be A Poor Person, Cue FX Band, Brzoska i Gawroński, Drekoty, Slutocasters, Korbowód, The Blues Experience, 3 Kluski Śląskie, The Abstinents, Karnas, Oh Ohio, ARRM, Keira Is You, The Marians, Holly Blue & Soundpetersburg, Milcz Serce, Czary Mary Koszmary i Ćmy oraz Graftmann.
Osobna sprawa (do czego Falami zdążyło nas już przyzwyczaić) to szata graficzna. Tym razem punktem wyjścia była liczba piosenek. 21 to przecież karciane „oczko”. Dlatego też „Sealesia 2” to nie tylko wspaniała muzyka w pięknej okładce, ale też talia kart, w której figurami są młodzi, świetnie zapowiadający się artyści z regionu - malarze, graficy, projektanci, street-artowcy, performerzy i pisarze. Wszyscy spoza mainstreamu, choć z dużym potencjałem i szansą na sukces – podobnie jak obecni na płycie muzycy

Już jutro premiera piosenki „Rebel The Cat”, grupy hipiersoniK – drugiego singla promującego album „Sealesia 2”.
 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 maja 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca