Muzyka

Działa Zabrane - premiera już dziś!

Z radością ogłaszamy, iż dnia dzisiejszego premierę miał długo oczekiwany krążek Wojtka Cichonia.

PROMOMIX

 


http://soundcloud.com/wojtekidd/wojtek-cicho-dzia-a-zabrane


Jako Kidd dostarczał polskiemu słuchaczowi boleśnie szczerze i nienachalnie poetyckie albumy hiphopowe. Bardziej znany jest jednak pod własnym nazwiskiem, po wielokroć wpisywanym na listę  zwycięzców rodzimych zawodów slamowych i pojawiającym się w kontekście występów spoken word  od Madrytu, aż po Pekin i Tokio. Jego „Działa Zabrane" mają zatem szansę wypalić. Wcale nie tylko  dlatego, że pierwszą salwę zawsze odczuwa się najmocniej.
Marcin Flint / t-mobile-music.plMożna by napisać o „Działach Zabranych” jeszcze sporo – to płyta do wielokrotnego (wielokrotnego) odsłuchu. (…) Przy tym wszystkim trudno ukrywać, że muzyka Wojtka Cichonia (…) jest wymagająca dla odbiorcy , a przez to pozostaje niszowa, ale też – gdy się do niej dotrze – trudno się od niej uwolnić. Wytrąca z konwencjonalnych przyzwyczajeń, niepokoi, usuwa spod nóg stabilny grunt, rozbraja pewniki.
Patryk Szaj / proarte.net.pl


„Działa Zabrane” to prawdopodobnie pierwsza w Polsce próba stworzenia pełnowymiarowej płyty z poezją spoken word – poezją pisaną z myślą o scenie a nie o kartce. Teksty napisane i wyrzucane do mikrofonu przez Wojtka ilustruje pełna niepokojącej harmonii muzyka Goldiego.
Płyta ukażę się w postaci darmowego albumu MP3 do ściągnięcia ze strony netlabelu skwer.org oraz w postaci krążka CD w limitowanym do 500 sztuk digipacku.

Płyta CD zawiera ukryty ‘bonus track’ wyprodukowany przez japońską artystkę Ami Yamasaki.

 

Wojtek Cichoń - Urodzony w 1983 w Elblągu, mieszka w Warszawie. Slamer, raper, poeta, organizator imprez spoken word m.in. festiwalu Spoke'N'Word, comiesięcznego slamu poetyckiego w  Warszawie, warsztatów spoken word. Od 2003 roku prezentuje swoje utwory spoken word na scenach  Polski i całego świata (Niemcy, Czechy, Holandia, Wielka Brytania, Węgry, Francja, Hiszpania, Ukraina,  Chiny, Japonia). Jako Kidd wydał 8 płyt okołorapowych pod szyldem skwer.org – współtworząc takie  projekty muzyczne jak ddekombinacja, Międzymiastowa, Osete. Grał koncerty i prezentował swoją  twórczość spoken word przed m.in. Dälek, Mouse on The Keys, Beans (Anti-Pop Consortium).

http://wojtekidd.org

http://soundcloud.com/wojtekidd

 


Goldi - Urodzony w 1983 w Elblągu. Producent i raper mający na swoim koncie szereg produkcji  wydanych pod szyldem skwer.org – współtworzy Osete. Jako producent ma za sobą współpracę z  takimi mc jak Kecaj, Graf, Luzi. Jako raper zapowiada kolejną solową płytę opartą na klasycznych hiphopowych brzmieniach swojego autorstwa. Jego pełnowymiarowa instrumentalna płyta „Ślady Stóp” wydana w 2009 ukazuje wszechstronny wachlarz możliwości związanych z tworzeniem muzyki  czerpiącej ze złotej ery hip-hopu i zmierzającej w stronę nowoczesnych abstrakcyjnych rozwiązań  pełnych harmonijnego dysonansu. Niebawem ukaże się druga długogrająca instrumentalna płyta  Goldiego - „Ślady Geniuszu” – produkcja równie zaawansowana technicznie jak „Ślady Stóp”, niemniej jednak bardziej mroczna i niepokojąca. 

http://soundcloud.com/goldi_9/sets/goldi-lady-st-p/

 

Tracklista:
1. Ok, powoli ...
2. Bądź piękna tylko dla mnie
3. Przypadkowy dzień roku 2006 (http://www.youtube.com/watch?v=fRIa2SEl0nA)
4. X99
5. Wiesz jak
6. Czuję się dziwnie
7. One for Eric
8. Nasłuchuję dna (one for Gil)
9. A życie toczy się dalej


Materiał nagrano w latach 2009 - 2012Patronaty:
skwer.org (www.skwer.org)
Qulturap (www.qulturap.pl)
Nowamuzyka.pl (www.nowamuzyka.pl)
Wywrota.pl (www.wywrota.pl)
PRO ARTE (proarte.net.pl

 

Patronat medialny:
Wywrota

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7893 artykuły 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 maja 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca