Muzyka

Kolejny sukces wrocławskiego trio Me Myself And I!

 

Już 26 maja zespół  wystąpi na festiwalu Top Trendy 2012 w gdańskiej Ergo Arena, w ramach koncertu Trendy 2012, z utworem Takadum. Do  tegorocznego konkursu Trendy zgłosiło się ponad 400 Artystów. 

Zwycięzami obok Me Myself And I w konkursowym koncercie Trendy 2012 są także Mika Urbaniak, Hania Stach, Kasia Klich, Jula, Margaret, Loka, Piotr Salata i Adam Krylik.

Start koncertu:26.05.2012, godz. 22.30, emisja na żywo w Telewizji Polsat. Ale już można oddawać swój głos na Me Myself And I. 

Zapraszamy na podstrone Festiwalu Top Trendy 
http://www.toptrendy.pl/Artysta,5228/Me_Myself_And_I,1291352/index.html

O Me Myself And I 

Mają na swoim koncie dwa autorskie albumy Takadum! (2011) i Do Not Cover! (premiera 21.03.2012) i jedno remiskerskie wydawnictwo do albumu Takadum! Miesiące październik i listopad 2011 przyniosły im kolejno 2 nagrody, zostali laureatami Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej Silesia i Nagrody Muzycznej Wrocławia.


Ich jedynym instrumentem jest głos. Sami o swojej muzyce mówią: to muzyka wokalna kontrolowana ludzkim. Śpiewają acapella, wspomagając się elektroniką tworzą melodyjne, jazzrockowo soulowe wokalizy, oparte na beat boxowej rytmice. 3 osoby, tworzące muzykę, której daleko jest to jednoznacznej klasyfikacji. Mają za sobą występy z tuzami światowej sceny jazzowej (m.in.: B.Mcfferin, L.Wright, R. Bona, L.Możdżer), koncertowali przed wystąpieniem Dalajlamy podczas jego pobytu we Wrocławiu, a jeden z ich utworów znalazł się na ścieżce dźwiękowej do gry Wiedźmin.


Z uznaniem o ich twórczości wypowiadają się zagraniczni artyści - "Intrygujące i nowoczesne" - zgodnie stwierdzili Neneh Cherry i Burt Ford(producent m.in. Portishead) z zespołu CirKus po zetknięciu się z ich muzyką w krakowskiej Alchemii. O najnowszym wydawnictwie mówią: „Muzyka na Do Not Cover! to wejście w inny etap twórczości zespołu pod względem kompozycji i stylu. Jest to fuzja dźwięków bardzo rożnych gatunków, lecz na pierwszym miejscu należy wyróżnić jazz, jako główny nurt, który Me Myself And I na swój wokalny sposób eksploruje. Są momenty na płycie, w których głosy są bardzo przetworzone jak i takie, w których pozostają ortodoksyjnie czyste, wręcz zaśpiewane w klasyczny sposób.” Jedno jest pewne płyta kipi energią, jest mocno zróżnicowana emocjonalnie, rytmiczna, ale jednocześnie pełna zaskakujących harmonii.Na co dzień zespół występuje w trzyosobowym składzie: Magdalena Pasierska - vocal, Michał Majeran – vocal, beatbox, Karol Giżewski - beatbox
Albumy: 
Takadum! | 2011    
Takadum! Met remixers | 2011 - remixy        
Do Not Cover! | 2012
Klipy: http://www.youtube.com/watch?v=vpl-uEzvVRo http://www.youtube.com/watch?v=xNhNzC4OSNc


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 maja 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca