Muzyka

Ballady i Romanse w Empiku i w Arsenale

 

Wtorkowa scena muzyczna T-Mobile Nowe Horyzonty upłynie pod znakiem Ballad i Romansów, czyli wyjątkowego projektu sióstr Barbary i Zuzanny Wrońskich. O godz. 17:00 artystki spotkają się z fanami w Empiku Renomy, a o 22:00 jako gwiazdy wieczoru zagrają koncert wraz z Igorem Boxxem. Z kolei o północy na scenę Arsenału wkroczy Fly, który zapewni najlepszą muzyką taneczną.

 

Poetyckość, ale z przymrużeniem oka. Ironia, ale podszyta powagą. Lekkość, ale pozbawiona banalności. Zabawa, ale pełna błyskotliwości. Taką serią paradoksów można opisać Ballady i Romanse – niezwykły projekt muzyczny sióstr Barbary i Zuzanny Wrońskich. To klasyczny neofolk, przełożenie na polski grunt nurtu określanego mianem New Weird America i bogaty w nawiązania tekstowe i muzyczne avant pop. Do tego perfekcyjny warsztat wokalny i instrumentalny, gdzie spontaniczność spotyka się z profesjonalizmem, a poetycka wrażliwość została przepuszczona przez pryzmat nowoczesności. Eteryczne, bardzo kobiece wokale, uzupełnione tłem dźwiękowym stworzonym przez zaskakujący zestaw instrumentów, takich jak lizaki-gwizdki, kryształowe szklanki czy inne domowe sprzęty. Początkowo Ballady i Romanse miały być projektem jednorazowym, powołanym do życia w ramach projektu galerii Raster, poświęconego poecie Władysławowi Broniewskiemu, jednak jeden nagrany utwór wyewoluował w debiutancką płytę („Ballady i Romanse”). Drugi album sióstr pt. „Zapomnij” wypełniają dźwięki m.in. fagotu, klarnetów, saksofonu, kontrabasu i bogatego zestawu perkusyjnego. We Wrocławiu wraz z Siostrami gościnnie wystąpi Igor Boxx. Igor Boxx to pseudonim sceniczny Igora Pudło - współtwórcy legendarnego, wrocławskiego duetu Skalpeloraz autora solowego projektu zatytułowanego „Breslau". 

 

Ballad i Romansów będzie można posłuchać w Arsenale od 22:00, a wcześniej siostry Wrońskie spotkają się z fanami w Empiku, w CH Renoma, na Świdnickiej 40, gdzie podpisywać będą również swoje płyty.

O północy, tradycyjnie, w ramach DJ Night rozbrzmiewać będzie najlepsza muzyka taneczna. Tym razem zapewni ją Fly. Podczas jego setów usłyszeć można wiele różnych gatunków, począwszy od alternatywnego popu poprzez różne formy łagodnej tanecznej elektroniki, aż do energicznego gitarowego grania spod znaku indie rocka. Jedno jest pewne – zawsze liczyć można na wyjątkową selekcję zarówno starszych jak i najnowszych kawałków.

 

Na muzycznej scenie Klubu Festiwalowego w Arsenale zobaczymy również specjalny performance Peaches – jednej z największych prowokatorek i skandalistek w całej historii światowej popkultury. Zagrają też CocoRosie i  Senser – prekursorzy nu-metalowej rewolucji.Wśród polskich artystów pojawi się Daniel Bloom i goście, a także laureaci konkursu Zrób głośniej!: Orange The Juice i Bubble Chamber.

 

Bilety na koncerty do kupienia na www.nowehoryzonty.plwww.ticketpro.pl, w Centrum Festiwalowym w Teatrze Lalek (Pl. Teatralny 4) oraz przed koncertami w Klubie Festiwalowym w Arsenale (Cieszyńskiego 9). Informacje o scenie muzycznej na www.nowehoryzonty.pl orazwww.facebook.com/NoweHoryzontyArsenal

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 lipca 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca