Muzyka

„Fala” Ifi Ude zremixowana przez NoBrain!

 

Ifi Ude to artystka, która dała poznać się szerszej publiczności stosunkowo niedawno, a już mówi się, że jest jedną z najoryginalniejszych postaci, jakie pojawiły się na polskiej scenie muzycznej na przestrzeni ostatnich lat.

 

Jej pierwszy singiel „My Baby Gone” zyskał szereg pozytywnych recenzji, a niezwykły teledysk autorstwa Sióstr Bui cieszy się co raz większą popularnością.

 

„My Baby Gone”

http://youtu.be/V1iLn5DMM8E

 

Zmotywowana prośbami fanów, Ifi wypuściła drugi singiel zwiastujący jej debiutancką płytę. Mowa o polskojęzycznej „Fali”.

 

„Fala”

http://youtu.be/qERXaGvWUdY

 

„Fala” to kolejny obszar brzmień eksplorowany przez poszukującą artystkę.

„Na początku powstał bit, który zainspirował mnie do napisania tekstu. Lubię takie energetyczne i bujające rytmy” mówi Ifi. W efekcie powstała motoryczna i pulsująca tanecznym bitem piosenka w eklektycznej, klubowej stylistyce. W warstwie wokalnej łączy etniczne fascynacje artystki słowiańskim i afrykańskim folklorem. Przebojowy tekst opowiada o kreacyjnej lecz także niszczącej sile miłości. Brzmieniowo piosenka jest rozpięta między deep housem, muzyką bassową i avant popem.

 

Utwór zarejestrowano w Electric Eye Studio w Szubinie, za realizację odpowiadali Kuba i Bartek Kapsowie, znani z Contemporary Noise Sextet. W nagraniach wzięli udział muzycy: Agnieszka Sroczyńska, Michał Chęć, Jarek Jóźwik, Wojtek Oleksiak, Marcin Zabrodzki. Miksem zajął się Marek Piotrowski. Master wykonał Jacek Gawłowski odpowiedzialny za mastering płyt między innymi Kayah, Ani Dąbrowskiej, Anny Marii Jopek.

 

„Fala” również spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem fanów i środowiska muzycznego. Do grona tych, którzy dostrzegli potencjał utworu należy NoBrain. Artysta znany min. z remixów Linkin Park (wygrał konkurs na remix utworu z nowej płyty Linkin Park. Pokonał tysiące fanów z całej kuli ziemskiej, a efekt jego pracy trafił na oficjalne wydawnictwo zespołu), czy Nosowskiej postanowił przedstawić swoją wizję „Fali”.

 

Remix jest już dostępny na oficjalnym profilu Ifi Ude na youtube:

„Fala” remix by NoBrain

http://youtu.be/rqzaIBJTqNw

 

Więcej o Ifi Ude i jej twórczości na oficjalnym profilu FB:

http://www.facebook.com/ifiude

Oficjalna strona artystki:

www.ifiude.com.pl

 

 

 

BIO

Ifi Ude jest kompozytorką, producentką, autorką tekstów i wokalistką. To postać wyrazista i wyjątkowa na polskiej scenie muzycznej. Z dziewczęcą lekkością porusza się po skrajnych gatunkach muzycznych: od hipnotyzującego i mocnego transu, po egzystencjalny minimalizm. Odważnie sięga po elektronikę, którą dopełnia szeroką gamą instrumentów akustycznych. W swojej twórczości konfrontuje, zderza spuściznę swoich nigeryjskich i polskich korzeni z aktualnymi muzycznymi prądami.

 

Śpiewa po angielsku, polsku i w ibo, subtelnie łącząc ludyczną śpiewność z ciężkimi brzmieniami d&b i electro. Stawia na bardzo współczesny, ale odwołujący się do tradycji muzyczny eklektyzm. Ucieka przed szufladkami i kategoriami. Podąża własną muzyczną ścieżką. Zimne elektroniczne bity i arpeggia zestawia z nostalgią bluesa, ciepłem neo soulu oraz plemiennością i witalnością afrykańskich gatunków jak waka, highlife, afrobit, juju.

 

Pomimo młodego wieku, jej twórczość jest zaskakująco dojrzała i świadczy o dużej erudycji muzycznej oraz świetnym guście. Jej siła to wpadające w ucho melodie połączone z ekstremalną dbałością o brzmienie i produkcję. Całość dopełnia spójny i oryginalny wizerunek sceniczny. W nagraniu debiutanckiego albumu pomagają jej najlepsi polscy muzycy, realizatorzy i producenci.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca