Muzyka

Pierwszy w Polsce koncert Gotye

5 listopada w warszawskiej hali Torwar po raz pierwszy przed polską publicznością wystąpi Gotye, autor przeboju "Somebody That I Used To Know".

Gotye (ur. 1986), a właściwie Wouter De Backer, jest australijskim muzykiem belgijskiego pochodzenia, kompozytorem, wokalistą, autorem tekstów i multiinstrumentalistą.

Jego zawrotna kariera rozpoczęła się w czerwcu, gdy w internecie pojawiły się piosenka "Somebody That I Used To Know" oraz towarzyszący jej teledysk. Wideo w zaledwie trzy tygodnie obejrzane zostało przez aż cztery miliony internautów, a liczba wyświetleń utworu ciągle rośnie.

Gotye oraz występująca obok niego  w nagraniu Kimbra z dnia na dzień stali się światową sensacją. Piosenka "Somebody That I Used To Know" przez wiele tygodni utrzymywała się na szczytach wielu list przebojów, także licznych polskich rozgłośni radiowych.

W sierpniu ubiegłego roku ukazał się trzeci album australijskiego artysty - "Making Mirrors" - który już pierwszego dnia sprzedaży zyskał status platynowej płyty. Jesienna trasa, w ramach której Gotye odwiedzi Warszawę, jest właśnie elementem promocji wydawnictwa "Making Mirrors".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca