Bez tytułu, akryl na płycie, 70x50 cm, rok 2013

P.T. Galiński · 13 września 2013, 10:50
Jak wiele innych, malowany z pamięci.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Sandra Szyra
Sandra Szyra 13 września 2013, 13:23
i to się ceni w czasach, gdzie powszechne jest wspomaganie się fotografią. Gratuluję talentu i wyobraźni ;)
Krzysztof Sierpień
Krzysztof Sierpień 13 września 2013, 16:56
taak to jest fajniaste, nawet fajniejsze niz tamte cegły :]
ps
nie mogę się doczekaćc twoich pisanek-elaboratów :D
Krzysztof Sierpień
Krzysztof Sierpień 13 września 2013, 19:51
a teraz cytat, żeby nie było za słodko:
"*grzeczny zwalił się na wywrotę z jakąś martwa naturą . *sandrunia zaś pospieszyła z komentarzem : /cyt./ "...w czasach , gdy powszechne jest wspomaganie się fotografią .''
Gdyby nie fotografia , nie mielibyście mozliwości publikowania prac w internecie , wy tępe pały . widać , że z umięjetnością budowania zdań tak , by brzmiały logicznie i nie trąciły szkołą specjalną u was nietęgo ."
koniec cytatu :)
cytat z Tomka Zimakowskiego, skrzata weselnego
W SUMIE MA RACJĘ, JAK GO NIENAWIDZĘ :d
ma rację co do posiłkowania sie fotografią, dlaczego to medium ma być jakieś nie ok? ;)
P.T. Galiński
P.T. Galiński 14 września 2013, 00:11
Oj tam oj tam, Tomek ludzi od zarządzania, nie ważne, jak widzę, czy Tu czy na digu nie lubi i tyle i w gruncie rzeczy to jego problem.

A martwych "zwalę" tu więcej, dużo więcej ;) i nie tylko martwych, bo zarejestrowałem się też by wrzucać moje opowiadania, a może i z czasem coś więcej.

Co do kwestii fotografii... to Tomek chyba jednak nie trafił, wszak o fotografii pisała do mnie osoba, która z niej ewidentnie czerpie i jej używa w malarstwie..., a to, że ja te akurat martwe malowałem z pamięci, nie oznacza, że jestem wrogiem fotografii w malarstwie... zatem, jak to często bywa, pośpieszne oceny płynące z niechęci szkodzą bardziej oceniającemu, niż ocenianym ;)
Sandra Szyra
Sandra Szyra 14 września 2013, 11:07
W takim razie rozwinę myśl.
"i to się ceni w czasach, gdzie powszechne jest wspomaganie się fotografią", bo co innego jest siedzieć w plenerze, gapić się w krajobraz, w którym światło i masa innych rzeczy nieustannie się zmieniają i malować; co innego siedzieć w pracowni, gapić się na wiercącego się modela, który po każdej przerwie nie usiądzie już idealnie tak samo i malować; co innego siedzieć sobie i gapić się w zdjęcie, w którym nic się przecież nie zmieni i z niego malować (czyli "wspomagać się fotografią"), a jeszcze co innego siedzieć gdziekolwiek, nie gapić się w nic i malować z pamięci...
Jednak sama używam zdjęć jako źródło wyjścia i nie uznaję tego za grzech ani za błąd. Owszem jest to najprostszy sposób z wyżej wymienionych jednak daje największe możliwości. Malarze kombinowali w ten sposób już bardzo dawno temu i mamy szczęście, że technika w naszych czasach jest na tyle rozwinięta, że każdy ma możliwość robienia zdjęć, choćby telefonem, a zdjęcie powstaje w ułamek sekundy.. Trudno więc odmówić sobie teraz tego komfortu i nie wspomóc się fotografią w swojej twórczości. To miałam na myśli wyrażając swój szacunek dla malowania z pamięci rzeczy, które nie idą w totalną abstrakcję. Dziękuję za uwagę xD
P.T. Galiński
P.T. Galiński 14 września 2013, 15:08
Ja zrozumiałem kontekst za pierwszym razem, zwłaszcza, że zaraz przyjrzałem się, kto to do mnie pisze i co maluje... :) ale nie da się ukryć, mam pewną wprawę m.in. jako ten Tomkowy "grzeczny" = mod od forum na digart.pl i tu..., przy okazji, pozdrawiam i szanowną moderatorkę i w ogóle moderację / redakcję Wywroty, mam nadzieję, że nie sprawię wam tu kłopotów :)

A jeszcze i trochę mniej do Krzysztofa, bo sam maluje, więc to pewnie bardziej pod wpływem cytatu było..., bardziej do Tomka, skoro już tak uważnie śledzi moje poczynania ;) rada dobra z serducha płynąca - poczytaj sobie Tomku coś o historii malarstwa, nie żadne bryki naukowe ale np., na dobry początek "Wiedzę tajemną" D. Hockneya. Polecam, szczerze, unikniesz wtedy wielu pospiesznych = błędnych konkluzji.
rss
Usunięto 1 komentarz
578 wyświetleń
przysłano: 13 września 2013 (historia)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło