Literatura

Nowy tomik Pawła Leszczyńskiego na licencji Creative Commons

 

Pierwszego lutego, nakładem serwisu Wywrota.pl, ukaże się kolejny tomik poetycki Pawła Leszczyńskiego "Neurastenie i narkolepsje". Po różnych eksperymentach (tomik w formie nienazwanego handoutu, projekt monoDRAMA łączący wiersze ze zdjęciami) tym razem wiersze zaprezentowane zostały w tradycyjnej wersji, zwracając uwagę dojrzałą treścią, a nie niestandardową formę. Tomik "Neurastenie i narkolepsje" stanowi swoiste podsumowanie twórczości Leszczyńskiego, ponieważ znajdziemy w nim zarówno przykłady wcześniejszych tekstów autora oraz te najnowsze, zebrane w zadziwiająco spójną całość.

 

Zafascynowany ideą creative commons, autor zdecydował się udostępnić wiersze na otwartej licencji, zarówno w wersji tradycyjnej jak i cyfrowej. Co więcej, tomik dostępny będzie za darmo u autora oraz - po kosztach przesyłki - w serwisie Wywrota.pl (oczywiście aż do wyczerpania nakładu). Część egzemplarzy trafi też do polskich bibliotek.

 

Leszczyński, pytany jak planuje zarobić na swojej twórczości, odpowiada: "Nie planuję. Oczywiście nie będę się bronił, jeśli ktoś bardzo będzie chciał mi zapłacić, ale tomik wydałem dla siebie i dla tych, którzy będą mieli siłę go przeczytać, to w zupełności wystarczy". A czego możemy spodziewać się w przyszłości? "Sam nie wiem. Ta publikacja coś kończy, ale niczego nie zaczyna".

 

PAWEŁ LESZCZYŃSKI, rocznik '83. Filozof, animator kultury, bohemista. Organizator imprez poetyckich "Wiershow" i "Eufonia", autor największego w Polsce Festiwalu Niemego Kina.

 

 

POBIERZ DARMOWY TOMIK

http://www.wywrota.pl/leszczynski.html

 

 

Paweł Leszczyński - Neurastenie i narkolepsje
ISBN: 978-83-62262-00-7

Wywrota.pl Komuna internetowa
Wydawnictwo OLIMP - Bogumiła Janicka
55-300 Komorniki, ul. Wierzbowa 2
ISSN 1689-1910

 

by nc (eu) share alike

 

Praca udostępniona jest na licencji Creative Commons

Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0 Polska
http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/pl/legalcode

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 stycznia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca