Film

Tanie wtorki w Kinie Alchemia - kino czeskie

W najbliższy wtorek 8 lutego, w ramach promocji TANIE WTORKI w kinie Alchemia, zapraszamy na spotkanie z kinem CZESKIM.

Bilet w cenie 4,99!

 

Pokażemy dwa filmy:

17:00 JEDNA RĘKA NIE KLASZCZE  reż. David Ondříček, Czechy 2003, 103 min.

19:00 GUZIKOWCY reż. Petr Zelenka, Czechy 1997, 102 min.

 

 

17:00 JEDNA RĘKA NIE KLASZCZE reż. David Ondříček, Czechy 2003, 103 min.

8.02 KINO ALCHEMIA (ul. Jezuicka 4) godz.17:00, bilety 4,99 PLN

 

Trzeci film fabularny Davida Ondricka naśmiewa się z ekscentryczności jednostek i społeczeństwa, z brutalną anarchią przypominającą twórczość braci Coen. Standa jest nieporadnym życiowo mężczyzną, dla którego nieświadoma pomoc w przemycaniu orłów wśród kurczaków kończy się pobytem w więzieniu. Po wyjściu na wolność Standa wraz z przypadkowo spotkanymi ekscentrykami postanawia rozwikłać zagadkę pechowego dla siebie przemytu.

 

 

19:00 GUZIKOWCY  reż. Petr Zelenka, Czechy 1997, 102 min.

8.02 KINO ALCHEMIA (ul. Jezuicka 4) godz.19:00, bilety 4,99 PLN

 

Czarna komedia o przeciętnych ludziach, zmagających się ze swym losem u schyłku dwudziestego wieku. To interesujący film o pluciu na pociąg, złej pogodzie, bombie atomowej, wystrzeliwaniu ludzkiej spermy do konstelacji Andromeda, ale także o niewierności, oraz o ludziach, którzy zabili innych. Kalejdoskop ekscentrycznych postaci tworzy obraz okrutnego świata, wszechobecnego czarnego humoru, gdzie wszystko jest ze sobą powiązane, a życie bohaterów przypomina nieustanne deja vu.

W kolejnych epizodach, które mają swoje miejsce we współczesnej Pradze, absurdalny humor i groteska sięgają zenitu. Poczciwy bohater Taksówkarza wozi swą wysłużoną Wołgą parę, która chce uprawiać seks. Dla odmiany kierowca - psycholog - w „Nawykach cywilizacyjnych”, choć w życiu kieruje się sprawdzonymi i zdałoby się, niezawodnymi dewizami - zupełnie oblewa swój test na człowieczeństwo. Stateczne towarzystwo z kolejnego epizodu, zatytułowanego "Ostatnie porządne pokolenie" okazuje się grupą ludzi kompletnie zbzikowanych i owładniętych dziwnymi zboczeniami, zaś, dla odmiany, bohaterowie Głupoli, choć żyją na marginesie społeczeństwa i swoje wariactwa trzymają zupełnie na wierzchu, pod spodem okazują się swego rodzaju geniuszami. "Guzikowcy" to film o przypadkach, cudach i związkach między nimi. Także o pluciu na pociąg, brzydkiej pogodzie, zrzucaniu bomby atomowej czy wystrzeleniu ludzkiej spermy do galaktyki Andromedy, ale też o niewierności i wybaczeniu.

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 września 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca