Film

Kino w Przejściu: Teatr tańca

Instytut im. Jerzego Grotowskiego zaprasza do Kina w Przejściu – letniej odsłony Kina Teatralnego. W lipcu zaprezentowane zostaną fragmenty spektakli teatru tańca Piny Bausch, Sashy Waltz, Wima Vandekeybusa oraz Lloyda Newsona. Pokazy filmowe odbędą się równolegle pod gołym niebem w Przejściu Żelaźniczym 4 oraz po raz pierwszy w kawiarniCaféTHEA. Wstęp wolny.

 

Podczas czterech dni, 6 i 7 oraz 13 i 14 lipca o godz. 21:00 pokazane zostaną fragmenty przedstawień najwybitniejszych twórców teatru tańca w Europie. Widzowie zobaczą m.in. wybrane fragmenty Blush i Roseland Ultimy Vez, grupy założonej przez choreografa, reżysera i filmowca Wima Vandekeybusa, The Cost of Living i Enter Achilles DV8 Physical Theatre Lloyda Newsona, a także Dydona i Eneasza, Ciał i noBody Sashy Waltz.

 

Z pewnością najbardziej oczekiwanym wydarzeniem cyklu będzie seans prezentujący fragmenty spektakli niemieckiej tancerki, choreografki i reformatorki teatru tańca, Piny Bausch. Absolwentka Folkwang-Hochschule w Essen oraz Julliard School w Nowym Jorku zapisała się w pamięci krytyków jako innowacyjna i niezwykle odważna tancerka. Za jej sprawą świat przedstawiony w spektaklach stawał się odrealniony, senny, a zarazem intrygujący i porywający. W 2009 roku założony przez choreografkę Tanztheater Wuppertal Pina Bausch gościł we Wrocławiu na zaproszenie Instytutu Grotowskiego, prezentując podczas festiwalu „Świat miejscem prawdy” spektakl Nefés. Fragmenty m.inCafé MüllerŚwięta wiosny czyTańczących marzeń będzie można zobaczyć 13 lipca o godz. 21:00. Seans potrwa godzinę, wstęp jest bezpłatny.

 

Więcej informacji na temat Kina w Przejściu na stronie: www.grotowski-institute.art.pl.


przysłano: 3 lipca 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca