Film

Rusza konkurs scenariuszowy

 

KONKURS SCENARIUSZOWY SCRIPT PRO 2013 - ZGŁOSZENIA DO 10 STYCZNIA 2013

 

Rusza najważniejszy konkurs scenariuszowy w Polsce SCRIPT PRO 2013. Konkurs organizowany jest przez Szkołę Wajdy i Festiwal Off Plus Camera, przy wsparciu PISF i HBO Polska. Zgłoszenia należy nadsyłać do 10 stycznia 2013. 

 

SCRIPT PRO jest kontynuacją konkursu Hartley-Merrill, jego głównym zadaniem jest wspieranie scenarzystów na początku kariery. Konkurs organizowany jest po raz dwudziesty drugi, w tym roku po raz trzeci pod nową nazwą.

 

Trzy nagrody regulaminowe wynoszą: Nagroda Główna HBO – 20 000 PLN,Druga Nagroda PISF – 12 000 PLN, Trzecia Nagroda PISF – 8 000 PLN. Ponadto Finaliści Konkursu otrzymają stypendia ufundowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz będą mieli zapewnione konsultacje scenariuszowe prowadzone przez konsultantów scenariuszowych ze Szkoły i Studia Wajdy.

W poprzednich edycjach Konkursu Hartley-Merrill i SCRIPT PRO laury zdobywały teksty, które następnie trafiały na ekrany. Są wśród nich: bijący frekwencyjne rekordy, obsypany nagrodami na FPFF w Gdyni „Jesteś bogiem”Leszka Dawida wg scenariusza Macieja Pisuka, nagrodzone na tegorocznym festiwalu filmowym w Montrealu „Zdjęcie” Macieja Adamka, czy „Lęk wysokości” Bartka Konopki (wg scenariusza, którego współautorem jest Piotr Borkowski).

 

Więcej informacji znajduje się w załączniku oraz na stronie www.scriptpro.pl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 listopada 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca