Film

Reżyser filmu nominowanego do Oscara z wizytą w Polsce!

 

Im bliżej oscarowej gali, tym głośniej o filmie „Sugar Man”, który wejdzie na ekrany polskich kin 22 lutego. Nie tylko publiczność jest nim zachwycona, o czym świadczą jej nagrody na 6 festiwalach filmowych na całym świecie, ale również krytyka nie szczędzi pochwał obrazowi Malika Bendjelloula. Na prestiżowym serwisie Rotten Tomatoes, zbierającym filmowe recenzje, „Sugar Man” ma obecnie 96% pozytywnych ocen z ponad 100 recenzji. Niewiele filmów w historii może pochwalić się lepszym wynikiem. Nic dziwnego więc, że film typowany jest jako główny kandydat do Oscara za najlepszy dokument.

 

11 lutego Malik Bendjelloul będzie gościem specjalnego pokazu filmu „Sugar Man” w radiowej Trójce, a po nim, o godzinie 20.00, odbędzie się na antenie Programu 3 Polskiego Radia rozmowa z nim na żywo. Do Polski reżyser przyleci prosto z Londynu, z rozdania nagród BAFTA, do których jego film jest nominowany.

 

„Sugar Man” to niewiarygodna, a jednocześnie prawdziwa opowieść o zapomnianym piosenkarzu, któremu wróżono karierę na miarę Boba Dylana, a który przepadł bez wieści na początku lat 70. Trzy dekady poszukiwań, pozwoliły im poznać prawdę o niezwykłym człowieku o złotym sercu. A dzięki nim tę fascynującą historię poznał cały świat. „Piękny film, który ogląda się z ciągłym uśmiechem na ustach”, „niezwykła historia wspaniale przedstawiona...aż nie chce się wierzyć, że zdarzyła się naprawdę”, „film cudo”, „świetna historia, dająca mnóstwo nadziei i wiary” - to tylko niektóre opinie polskich widzów, którzy mieli okazję zobaczyć „Sugar Mana” na pokazach przedpremierowych.

 

Patronem honorowym wizyty Malika Bendjelloul w Polsce oraz premiery filmu „Sugar Man” jest Ambasada Szwecji.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 lutego 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca