Film

PRAHA DZIECIOM - rodzinne poranki artystyczno-filmowe

 

KINO PRAHA przedstawia nowy cykl:

„PRAHA DZIECIOM - rodzinne poranki artystyczno-filmowe”

 

                Zapraszamy najmłodszych widzów wraz z opiekunami na nową odsłonę weekendowych poranków dla dzieci w Kinie Praha! Już od września startuje w naszym kinie cykl – „PRAHA DZIECIOM – rodzinne poranki artystyczno-filmowe”. Program każdego „Poranka” obejmuje projekcje bajek połączone z warsztatami edukacyjnymi i artystycznymi.  Zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę o godz.10.30.

 

                Po realizowanych dotąd z sukcesem Porankach Teatralno - Filmowych oraz Tańcograjkach, kino Praha postanowiło rozszerzyć działania dla dzieci o kolejne aktywności związane z kulturą i sztuką, a przede wszystkim – z filmem i kinem. „PRAHA DZIECIOM – rodzinne poranki artystyczno - filmowe” to nowy cykl weekendowych spotkań dla dzieci i ich opiekunów. Przed projekcjami bajek zapraszamy dzieci na edukacyjne i artystyczne warsztaty. Podczas zajęć dzieci będą mogły poszerzyć wyobraźnię, rozwinąć kreatywność oraz zdolności plastyczne i manualne. W programie znajdą się warsztaty: muzyczne, filmowe, plastyczno-ekologiczne, edukacyjne i poranki teatralne. W ramach specjalnych seansów filmowych, pokażemy niezapomniane bajki dla dzieci ze Studia Filmów Rysunkowych z Bielsko-Białej. Na dużym ekranie pojawią się ulubione postacie z dobranocek - Koziołek Matołek, Bolek i Lolek, Reksio, Baltazar Gąbka i wiele innych.  Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 10 lat wraz z opiekunami.

                Zarówno warsztaty, jak i projekcje filmowe odbywać się będą na sali kinowej – prosimy o punktualne przybycie.

 

Warsztaty dla dzieci

W programie znajdą się następujące warsztaty dla najmłodszych:

  • Warsztaty muzyczne - Na warsztatach dzieci pochłoną smakowite dźwięki muzyki klasycznej, ale i nie tylko. Zamienimy się w postacie oglądanych bajek i wybierzemy się w podróż do niezwykłego świata muzyki. Nie zabraknie kształcących zabaw przy muzyce na żywo. Podczas bajecznej opowieści dzieci zapoznają się z nowymi instrumentami. Będziemy ćwiczyć m.in.: skupienie, pamięć, koordynację słuchowo-ruchową, poczucie przestrzeni i rytmu. Organizatorem warsztatów jest Mała Filharmonia Rozwoju.
  • Akademia filmowania - zajęcia edukacyjno-rozrywkowe dla dzieci, w których dzieci poznają film od podstaw. Uczestnicy poprzez zabawę dowiadują się jak powstaje film, czym charakteryzują się poszczególne gatunki filmów. Dzieci biorą udział w aktywnych zajęciach rozwijających ich kreatywność, pomagających pokonać tremę oraz uczących pracy w grupie. Organizatorem warsztatów jest Kids’ Planet.
  • Warsztaty edukacyjne – Warsztaty te to kreacja, edukacja i zabawa. Podróżuj po świecie z Kolorowymi Miastami. Podczas zajęć quizy, wykłady, rozmowy! Kolorujemy, kleimy, wycinamy! Wena nas nie opuszcza. Organizatorem warsztatów jest Tashka.
  • Warsztaty z filmem- Warsztaty te to przygoda dla małych miłośników filmu. Stwórz własnoręcznie postać z obejrzanego filmu, scenografię i scenariusz. Podczas zajęć quizy, wykłady, rozmowy! Kolorujemy, kleimy, wycinamy! Wena nas nie opuszcza. Organizatorem warsztatów jest Tashka.
  •  Warsztaty plastyczno-ekologiczne - zajęcia plastyczne dla dzieci z wykorzystaniem materiałów recyklingowych i ekologicznych. Będzie kolorowo, ciekawie i wesoło. Pobudzamy wyobraźnię, skupiając się na procesie tworzenia. Mali artyści do dzieła! Organizatorem warsztatów jest Sztukarnia.
  • Teatrzyk Raz Dwa Trzyk - prezentuje spektakle teatru lalek z muzyką na żywo. Forma spektakli, oparta na założeniach teatru supełków Marii Kownackiej, wywodzi się z tradycji domowych teatrzyków i zabaw dziecięcych. Na oczach widzów powstają lalki teatralne. Interaktywna formuła spektaklu zachęca dzieci do wspólnego śpiewania i zabawy, w czym pomagają wykorzystane w przedstawieniach fragmenty tradycyjnych piosenek i zabaw dziecięcych.

 

Szczegółowy program na www.kinopraha.pl

 

Zapraszamy najmłodszych na PRAHA DZIECIOM – rodzinne poranki artystyczno-filmowe!

 

PRAHA DZIECIOM – rodzinne poranki artystyczno-filmowe

Sobota i niedziela, godz.10.30

Cena biletu: 15 zł

 

REZERWACJA BILETÓW:

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

tel. 22 343 03 02

 

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Katarzyna Polubiec-Mrowińska

email: kasia@kinopraha.pl

tel: 728 875 350


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 sierpnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca