Film

Niesamowita historia kina na DVD

Już 6 grudnia trafi do sprzedaży jedno z największych filmowych wydarzeń ostatnich lat. „The Story of Film: Odyseja filmowa”, będące sensacją filmowych festiwali na całym świecie, to unikalne i zakrojone na olbrzymią skalę przedsięwzięcie. Mark Cousins, irlandzki reżyser, krytyk filmowy i wielki pasjonat kina, stworzył osobistą historię kina z setek fragmentów wybitnych dzieł filmowych i rozmów z wielkimi osobowościami reżyserskimi, jak  Gus van Sant, Lars von Trier, Roy Andersson, Claire Denis, Bernardo Bertolucci, czy Jane Campion.

 

Ta składająca się z 15 części pasjonująca i zaskakująca historia kina kręcona była przez 6 lat na wszystkich kontynentach i obejmuje 12 dekad rozwoju X muzy.  Cousins skupia się na tym, jak na filmowców wpływają wydarzenia ich czasów, a także inni twórcy kina. Poszczególne rozdziały tej podróży dotyczą m.in. narodzin kina, złotej epoki Hollywood, filmowej Nowej Fali, czy twórców z egzotycznych zakątków Ziemi. Ekipa „The Story of Film” odwiedziła też miejsca kluczowe dla rozwoju tej sztuki, a także dotarła wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego we współczesnym kinie.

 

Wydanie DVD to 5 płyt i ponad 15 godzin filmu, o którym The Guardian pisał, że to list miłosny do światowego kina. Sam Mark Cousins zaś mówi: kino jest dla mnie wszystkim. Dzięki niemu moje życie stało się lepsze. Sprawiło, że poznałem świat, dowiedziałem się, co jest ważne i miałem ciarki z emocji. Będę mu za to zawsze wdzięczny i dlatego, w ramach podziękowania, postanowiłem zrealizować pierwszy w historii dokument, który opisze dzieje kina przez pryzmat innowacji, które się w nim dokonywały.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 grudnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca