Film

„Werter” z cyklu THE METROPOLITAN OPERA: Live in HD w Kinie Praha!

Werter” z cyklu THE METROPOLITAN OPERA: Live in HD

w Kinie Praha!

 

Zapraszamy na transmisje spektakli operowych z cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD” w Kinie Praha. 15 marca o godz. 17:30 odbędzie się transmisja na żywo spektaklu operowego „Werter” Jules Massenet z jednego z najsłynniejszych operowych teatrów świata.

 

W sobotę, 15 marca o godz.17:30 odbędzie się transmisja na żywo spektaklu operowego „Werter” Jules Massenet. Jak wiele najlepszych dzieł światowej literatury, także powieść Johanna Wolfganga Goethego, niemieckiego pisarza okresu burzy i naporu oraz klasyki weimarskiej, doczekała się operowej adaptacji. Młody, uczuciowy, nadwrażliwy Werter zakochuje się w narzeczonej swojego przyjaciela. Beznadziejna miłość prowadzi go do samozniszczenia – odbiera sobie życie strzałem z pistoletu. W rolę Wertera wcieli się charyzmatyczny tenor niemiecki, którego w zeszłym sezonie widzowie całego świata mogli podziwiać podczas transmisji w roli Wagnerowskiego Parsifala, a który niedawno został uhonorowany prestiżowym tytułem „Kammersänger”.

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 50 minut (w tym 1 przerwa). Wprowadzenie wygłosi Aleksander Laskowski.

 

The Metropolitan Opera: Live in HD” to wielokrotnie nagradzana seria transmisji na żywo w jakości HD z najsłynniejszego operowego teatru na świecie. Nowojorskie spektakle to wydarzenia artystycznie nieprzeciętne, zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim. Każdy widz będzie miał poczucie bezpośredniego uczestnictwa w spektaklu i znajdzie się w gronie tysięcy widzów, oglądających w tym samym momencie to samo przedstawienie na całym świecie.

 

Dodatkowym atutem tych pokazów jest możliwość zajrzenia za kulisy. Kamera śledzi zmiany dekoracji, rejestruje też wywiady ze śpiewakami występującymi w danym przedstawieniu i realizatorami spektaklu. Publiczność serii HD live otrzymuje więc bezprecedensowe spojrzenie na to, jak wygląda inscenizacja opery w jednym z największych światowych domów operowych.

 

Cyfrowy sygnał o wysokiej rozdzielczości dociera do adresata za pomocą satelity okołoziemskiego zaledwie z kilkusekundowym opóźnieniem. W Europie – mimo sześciogodzinnej różnicy czasu – przedstawienia można oglądać na żywo wieczorem, a to dlatego, że Met gra w soboty dwa spektakle: pierwszy wczesnym popołudniem, a drugi wieczorem. Transmitowany jest ten popołudniowy. Oprócz transmisji na żywo w Kinie Praha odbędą się również retransmisje wybranych inscenizacji.

 

* * *

The Metropolitan Opera należy do ścisłej czołówki najlepszych teatrów świata. The Metropolitan Opera zainaugurowała swoją działalność w roku 1883 „Faustem” Charles’a Gounoda. Jej siłą są przede wszystkim wspaniałe głosy. Od ponad stu lat nie było prawdziwie wielkiej śpiewaczki czy śpiewaka, którzy nie pragnęliby wystąpić na scenie Met. Teatr ma w swoim repertuarze kilkadziesiąt tytułów – od klasyki po dzieła współczesne. Gra blisko 300 monumentalnych spektakli w roku.

 

Zapraszamy na „The Metropolitan Opera: Live in HD” w Kinie Praha!

 

Cena biletu na transmisje – 100 zł

Cena biletu na retransmisje – 85 zł

Cena biletu w karnecie – 75 zł

Na spektakle operowe kino nie prowadzi rezerwacji biletów.

 

PROGRAM: „The Metropolitan Opera: Live in HD” w Kinie Praha

 

WERTER

15.03.2014 I sobota I 17:30 I transmisja Live

Jules Massenet

 

CYGANERIA

05.04.2014 I sobota I 18:30 I transmisja Live

Giacomo Puccini

 

COSÌ FAN TUTTE [Tak czynią wszystkie]

26.04.2014 I sobota I 18:30 I transmisja Live

Wolfgang Amadeusz Mozart

 

KOPCIUSZEK

10.05.2014 I sobota I 18:30 I transmisja Live

Gioacchino Rossini

 

EUGENIUSZ ONIEGIN

24.05.2014 I sobota I 18:30 I retransmisja

Piotr Czajkowski

 

RUSAŁKA

7.06.2014 I sobota I 18:30 I retransmisja

Antonín Dvořák

 

INFORMACJA:

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

tel. 22 343 03 10


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 marca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca