Film

Stary Browar Nowy Taniec on Tour!

Stary Browar Nowy Taniec on Tour!
Urodzinowa trasa tanecznych spektakli Fundacji Grażyny Kulczyk!

 

Wiosna tanecznego programu tanecznego Fundacji Art Stations by Grażyna Kulczyk będzie niezmiernie intensywna! Poza premierami Anny Nowickiej (13.04, Studio Słodownia +3) i Magdaleny Ptasznik (Noc Muzeów, 17.05, galeria Art Stations) – produkcje programu Stary Browar Nowy Taniec – objadą prawie cały Świat. Choreografie wyprodukowane w Studio Słodownia +3 pokazywane będą w Brazylii, Palestynie, Rumunii i polskich Festiwalach w Krakowie i Wrocławiu.


Taneczny szlak rozpoczął się  24.03 w Krakowie na Festiwalu KRoki, gdzie zaprezentowano już  ostatni spektakl Janusza Orlika „Insight” oraz wznowienie solo „Polska” Agaty Maszkiewicz. Przed nami spektakl „The truth is just the plain picture. Said bob” Anny Nowickiej powstałe w ramach Solo Projektu w 2010 roku i spektakl „Niżyński. Święto Snów” Sławka Krawczyńskiego, Tomasza Wygody i Anny Godowskiej, którym otworzyliśmy bieżący sezon programu performatywnego Fundacji.  Spektakl Anny Nowickiej otworzy też sympozjum inaugurujące projekt badawczy Idenity Move!, zrzeszający 14 krajów Europu wschodniej i południowej, zainicjowany przez Georg’a M. Blochmann’a– dyrektora Goethe Institut i Joannę Leśnierowską, kuratorkę programu performatywnego Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.


Już w kwietniu, na zaproszenie Instytutu Polskiego w Rumunii produkcje Fundacji pojadą na Bałkany. Świetnie przyjęty przez prasę i publiczność podczas Festiwalu Ciało/Umysł spektakl  „Niżyński. Święto Snów”, solo „Polska” Agaty Maszkiewicz i jedna z produkcji Solo Projekt 2013 „Śmierć 24 klatki na sekundę, albo zrób mi tak jak w prawdziwym filmie. Choreografia spowolniona w rozdziałach” Agaty Siniarskiej, pojadą do Bukaresztu, a kilka dni później prezentacje dwóch ostatnich tytułów odbędą się też w Kiszyniowie w Mołdawii.
W tym samym miesiącu, prawie równolegle, w daleką podróż wyjedzie też spektakl „Insight”. Prezentowany będzie w Palestynie (18.04), na Ramallah Contemporary Dance Festival oraz w Brazylii, na Festiwal VivaDanca! w Salvador de Bahia (24.04).  


W okolicach weekendu majowego, 3 z naszych produkcji prezentowane będą na Mandala Performance Festival we Wrocławiu, którego założeniem jest  w tym roku otwarcie przestrzeni publicznej do dyskusji na temat kanonów przedstawiania ciała i jego estetyki w tańcu współczesnym i w sztuce performance. W tej scenicznej dyskusji wezmą udział: Marzena Krzemińska ze spektaklem „5 – 7- 5 HAIKU” (26.04), wyprodukowanym w Art Stations Foundation w ramach SOLO PROJEKT 2012; Agata Maszkiewicz z jej solo „Polska” i Agata Siniarska w spektaklu „Śmierć 24 klatki na sekundę, albo zrób mi tak jak w prawdziwym filmie. Choreografia spowolniona w rozdziałach”.


Równolegle, w Berlinie będziemy świętować niemiecką premierę najnowszego spektaklu Anny Nowickiej, nad którym trwają  dziś prace w Studio Słodownia +3. „I never fall apart, because I never fall together” – prezentowane będzie 7 i 8 maja w Ballhaus Ost.


Granie w Berlinie to nie koniec tournée tanecznych produkcji Fundacji Art Stations Grażyny Kulczyk. Dzięki jej wsparciu od 10 lat , w przestrzeni Studio Słodownia +3 w Starym Browarze powstało aż 50 spektakli. Najświeższe z nich zaprezentowane zostaną  publiczności Festiwalu Malta w ramach dorocznego programu „Stary Browar Nowy Taniec na Malcie” w dniach 21-28.06.2014. Przegląd rozpocznie urodzinowa produkcja Fundacji „Skutki niezamierzone” w choreografii Sjoerd’a Vreugdenhil’a z udziałem 7 polskich tancerzy i z muzyką na żywo wg kompozycji Szymona Brzóski.

 

Więcej informacji:


Szczegóły trasy Stary Browar Nowy Taniec on Tour: http://artstationsfoundation5050.com.pl/taniec/wydarzenie/stary-browar-nowy-taniec-on-tour/1433


Premiera Anny Nowickiej „I never fall together, because I never fall apart”
http://artstationsfoundation5050.com.pl/taniec/wydarzenie/i-never-fall-apart-because-i-never-fall-together-/1817

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 marca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca