Film

Twórcy filmów dla dzieci poszukiwani

Masz pomysł na film dla dzieci? Stowarzyszenie Nowe Horyzonty ogłasza nabór

na warsztaty dla autorów scenariuszy, pisarzy, filmowców i reżyserów, którzy chcą robić dobre kino dla młodych.

Warsztaty FILMS FOR KIDS.Pro to pierwszy taki program w Europie.  „W Polsce brakuje nowych, oryginalnych propozycji filmowych dla widzów w wieku 5-12 lat” – mówi Maciej Jakubczyk, szef działu edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. – „Chcemy odnaleźć ludzi z najciekawszymi pomysłami i pomóc im przekuć je w piękne filmy dla dzieci. Wraz z naszymi tutorami będą pracować nad scenariuszami oraz założeniami produkcyjnymi. Mamy nadzieję, że za 3-4 lata ich filmy trafią do kin. Wzorem jest dla nas kinematografia norweska, która doskonale radzi sobie zarówno z produkcją jak i dystrybucją filmów dla dzieci.  Norwegowie korzystają ze swojej bogatej tradycji filmowej, literackiej i telewizyjnej. Nam również zależy na integracji środowiska pisarzy, scenarzystów i filmowców tworzących z myślą o najmłodszych.”

Warsztaty FILMS FOR KIDS.Pro potrwają rok (od grudnia 2014 r. do września 2015 r.).
Ich uczestnicy spotkają się podczas wyjazdowych sesji towarzyszących festiwalom:
Ale Kino w Poznaniu, Barne Film Festival w norweskim Kristiansand oraz T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Konsultacje odbywać będą się także on-line. W rolę prowadzących warsztaty wcielą się doświadczeni filmowcy ze Skandynawii, Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec. Przewodnikami po świecie dziecięcego kina będą także pisarze, reżyserzy, producenci, eksperci marketingu filmowego, profesjonaliści z branży telewizyjnej, dystrybucyjnej oraz agenci sprzedaży.

Uczestnicy warsztatów pracować będą w 12 dwuosobowych zespołach z Polski i Norwegii, składających się ze scenarzysty i producenta. Podstawą zgłoszenia jest nadesłanie pomysłu na scenariusz filmu dla dzieci w wieku 5-12 lat (w postaci synopsisu nie dłuższego niż cztery strony). Autorzy najciekawszych zaproszeni zostaną do wzięcia udziału w warsztatach. Zajęcia i konsultacje odbywać będą się w języku angielskim. Udział jest bezpłatny (organizatorzy pokrywają koszty prowadzenia zajęć, noclegów, wyżywienia, transportu i udziału w projekcjach festiwalowych).

FILMS FOR KIDS.Pro powstaje przy współpracy Stowarzyszenia Film 1,2 oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! oraz festiwalu Kino Dzieci. Partnerem projektu jest Sornorsk Filmsenter.

Projekt finansowany jest z funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.

Wszystkie szczegóły dotyczące warsztatów znaleźć można na stronie www.nhef.pl.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 października. Dodatkowych informacji udziela: Sebastian Buttny, e-mail: ffk@nowehoryzonty.pl,  t: +48 22 530 66 63   

 

 

 


przysłano: 23 czerwca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca