Film

„Dziewczyna z Dzikiego Zachodu” z cyklu THE METROPOLITAN OPERA

Zapraszamy na retransmisje spektakli operowych z cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD” w Kinie Praha. 4. września o godz. 18:30 odbędzie się retransmisja spektaklu operowego „Dziewczyna z Dzikiego Zachodu” z jednego z najsłynniejszych operowych teatrów świata.

 

W czwartek, 4.września o godz.18:30 odbędzie się retransmisja spektaklu operowego „Dziewczyna z Dzikiego Zachodu”. Słoneczna Kalifornia, poszukiwacze złota, kowboje, rewolwerowcy, szeryfowie, galopujące konie, cudowne ocalenie od stryczka – a wszystko to w operowym westernie pióra twórcy „Madame Butterfly”. W parę zakochanych wcielili się Deborah 

Voigt i Marcello Giordani.

 

Puccini lubił umiejscawiać swe wyciskające łzy historie miłosne w egzotycznych sceneriach. Światowa premiera „Dziewczyny z Dzikiego Zachodu” miała miejsce właśnie na deskach

The Metropolitan Opera (1910) i stała się jednym z najbardziej uroczystych wydarzeń w historii nowojorskiej sceny. Ponad sto lat później – dzięki transmisji HD LIVE – Met pokazała całemu światu to dzieło w przepełnionej atmosferą Dzikiego Zachodu inscenizacji autorstwa Giancarla del Monaco. Deborah Voigt zaśpiewała Minnie, właścicielkę baru, w którym zatrzymywali się poszukiwacze złota. W rolę jej ukochanego, bandyty Dicka Johnsona, wcielił się Marcello Giordani, a jako cyniczny szeryf Jack Rance wystąpił Lucio Gallo.

Zza dyrygenckiego pulpitu poprowadził ten spektakl Nicola Luisotti.

 

Wprowadzenie wygłosi Aleksander Laskowski.

 

„The Metropolitan Opera: Live in HD” to wielokrotnie nagradzana seria transmisji na żywo w jakości HD z najsłynniejszego operowego teatru na świecie. Nowojorskie spektakle to wydarzenia artystycznie nieprzeciętne, zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim. Każdy widz będzie miał poczucie bezpośredniego uczestnictwa w spektaklu i znajdzie się w gronie tysięcy widzów, oglądających w tym samym momencie to samo przedstawienie na całym świecie.

 

Dodatkowym atutem tych pokazów jest możliwość zajrzenia za kulisy. Kamera śledzi zmiany dekoracji, rejestruje też wywiady ze śpiewakami występującymi w danym przedstawieniu i realizatorami spektaklu. Publiczność serii HD live otrzymuje więc bezprecedensowe spojrzenie na to, jak wygląda inscenizacja opery w jednym z największych światowych domów operowych.

 

Cyfrowy sygnał o wysokiej rozdzielczości dociera do adresata za pomocą satelity okołoziemskiego zaledwie z kilkusekundowym opóźnieniem. W Europie – mimo sześciogodzinnej różnicy czasu – przedstawienia można oglądać na żywo wieczorem, a to dlatego, że Met gra w soboty dwa spektakle: pierwszy wczesnym popołudniem, a drugi wieczorem. Transmitowany jest ten popołudniowy. Oprócz transmisji na żywo w Kinie Praha odbędą się również retransmisje wybranych inscenizacji.

* * *

The Metropolitan Opera należy do ścisłej czołówki najlepszych teatrów świata. The Metropolitan Opera zainaugurowała swoją działalność w roku 1883 „Faustem” Charles’a Gounoda. Jej siłą są przede wszystkim wspaniałe głosy. Od ponad stu lat nie było prawdziwie wielkiej śpiewaczki czy śpiewaka, którzy nie pragnęliby wystąpić na scenie Met. Teatr ma w swoim repertuarze kilkadziesiąt tytułów – od klasyki po dzieła współczesne. Gra blisko 300 monumentalnych spektakli w roku.

 

Zapraszamy na „The Metropolitan Opera: Live in HD” w Kinie Praha!

 

Cena biletu na retransmisje – 70 zł

Cena biletu ulgowego – 65 zł

 

Na spektakle operowe kino nie prowadzi rezerwacji biletów.

 

PROGRAM: „The Metropolitan Opera: Live in HD – letnie retransmisje” w Kinie Praha

4 września 2014, czwartek, godz.18.30

DZIEWCZYNA Z DZIKIEGO ZACHODU

Giacomo Puccini

 

INFORMACJA:

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

 

 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 września 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca