Film

NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH vol. 2 / przegląd filmów klasy B

Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nie trzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu zobaczymy bardzo złe filmy, które jednak wpisane zostały do kanonu kina kultowego.


Organizacja: 
Centrum Kultury w Lublinie, Fundacja Nowa Aleksandria
 
Miejsce wydarzenia: 
Centrum Kultury w Lublinie - Wirydarz
ul.Peowiaków 12
20 -007 Lublin
 
 
 
PROGRAM:
 

6.07 / poniedziałek/ godz. 21:30
Robot Monster, reż. Phil Tucker

science-fiction/USA/1953
66 min. 
Przybysz z kosmosu Ro-Man, wyglądający jak połączenie goryla z nurkiem, terroryzuje szóstkę ostatnich żyjących Ziemian. Bezwzględnego kosmitę z czasem nachodzą egzystencjalne rozterki. Film, tuż obok “Planu 9 z kosmosu” Ed Wood’a uznawany jest za jedną z najgorszych produkcji w historii kinematografii, m.in. ze względu na wyjątkowo oszczędne efekty specjalne, bezsensowną fabułę, słabe aktorstwo i kiepski montaż.


7.07 / wtorek/ godz. 21:30
Toksyczny Mściciel, reż. Michael Herz, Lloyd Kaufman

czarna komedia, horror/USA/1984
82 min.
Sprzątacz w klubie sportowym, wieczny nieudacznik, w starciu z beczką chemikaliów przeobraża się w monstrum, które zaprowadza nowy porządek w zdegenerowanym miasteczku. Najbardziej popularny film wytwórni Troma, specjalizującej się w kinie klasy B. Pełen erotyki i przemocy obraz zajmuje czołowe miejsce w kanonie filmów kultowych.
18+
Uwaga! Film zawiera drastyczne sceny.


8.07 / środa/ godz. 21:30
Cannibal! The Musical, reż. Trey Parker

czarna komedia, musical/USA/1993
95 min.
18+
Grupę górników dotyka tragedia podczas długiej i trudnej wędrówki w poszukiwaniu złota. Z czasem jeden z bohaterów zostaje oskarżony o kanibalizm. Ogromny atut filmu to niewiarygodnie wręcz absurdalna fabuła. Ten jedyny w swoim rodzaju musical stworzyli twórcy serialu South Park, w głównej roli sam Trey Parker. 


9.07 / czwartek/ godz. 21:30
Kosmiczne projekcje 3000, reż. Jim Mallon

komedia, science-fiction/USA/ 1996
73 min.
Szalony naukowiec, znęca się nad załogą stacji kosmicznej. Ekipę zmusza do oglądania najgorszych filmów świata, co ma doprowadzić ich do szaleństwa. Uczony i dwa robociki wbrew własnej woli zostają widzami „This Island Earth”, amerykańskiej superprodukcji science-fiction z lat 50-tych, którą na bieżąco komentują.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 czerwca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca