Film

Twórcy "Bogów" pracują nad nowym filmem

Zespół Watchout Productions odpowiedzialny m.in. za sukces "Bogów" pracuje nad nowym filmem. Twórcy opowiedzą o Michalinie Wisłockiej.
- Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy pracę nad nowym projektem filmowym: "Sztuka kochania: historia Michaliny Wisłockiej" - ogłosili twórcy na swojej stronie internetowej. - Jej "podręcznik" sprzedał się w Polsce w ponad 7 milionach egzemplarzy, a ta liczba nie uwzględnia nieoficjalnego obiegu. "Sztuka kochania" była też bestsellerem w innych krajach bloku radzieckiego.

Obraz ma opowiadać historię powstawania książki. Akcja filmu rozgrywać się będzie od końca lat czterdziestych do połowy lat siedemdziesiątych. Reżyserią filmu zajmie się Marysia Sadowska, która związana jest z tematyką kobiecą w polskiej kinematografii. Scenariusz napisał Krzysztof Rak, który został uhonorowany wieloma nagrodami za scenariusz "Bogów". Za zdjęcia odpowiadać będzie Michał Sobociński, a producentami filmu są Piotr Woźniak-Starak oraz Krzysztof Terej, twórcy spektakularnego sukcesu "Bogów".

W główną rolę, postać Michaliny Wisłockiej wcieli się Magdalena Boczarska, laureatka nagrody Złote Lwy za rolę w filmie "Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego.

źródło: megafon.pl
przysłano: 28 stycznia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca