Film

"Pokój": zmęczona i zła Brie Larson

Nominowana do Oscara za kreację Ma w dramacie "Pokój" Brie Larson ciężko zapracowała na swój sukces.
Przygotowując się do roli, młoda aktorka zdecydowała się na rozpoczęcie treningu fizycznego. Ćwiczenia miały jej pomóc schudnąć, a także - jak sama twierdzi - wprowadziły ją w stan umysłu Ma, kobiety uprowadzonej w wieku 17 lat i przetrzymywanej od tamtej pory w uwięzieniu - w tytułowym pokoju.

- Fizyczny proces przygotowania do filmu przybliżył mnie do tego, co musiała czuć Ma - mówi Brie Larson. - Byłam bardziej agresywna i wojownicza, ale zarazem głodna i skonana. Dzięki temu sama doświadczyłam tego, jak Ma musiała czuć się w swoim ciele po latach uwięzienia i niedokarmienia.

Głównym bohaterem "Pokoju" jest pięcioletni chłopiec Jack (Jacob Tremblay), który w pomieszczeniu spędził całe swoje życie pod opieką Ma - jego matki. Dziecko nie ma pojęcia, że istnieje świat na zewnątrz.

Film zdobył w sumie cztery nominacje do Oscara. Poza Brie o statuetkę walczy reżyser produkcji - Lenny Abrahamson oraz scenarzystka, a zarazem autorka literackiego pierwowzoru - Emma Donoghue. Dzieło zostało również nominowane w kategorii najlepszego filmu.

W drugoplanowych rolach występują Joan Allen, William H. Macy oraz Sean Bridgers.

Polska premiera zapowiedziana została na 26 lutego.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 19 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca