Film

Zobacz fragmenty "Carol" - zmysłowej opowieści o miłości - w kinach od 4 m

Zobacz fragmenty "Carol",
najpiękniejszego filmu o miłości ostatnich lat.
w kinach od 4 marca.

 

Zachęcamy do obejrzenia dwóch fragmentów z filmu "Carol", który w najbliższą niedzielę powalczy o Oscary, najważniejsze nagrody branży filmowej. Zdaniem krytyków to "najpiękniejszy film o miłości ostatnich lat", ze zjawiskowymi, nagrodzonymi na Camerimage zdjęciami Eda Lachmana. 

We fragmentach filmu poznajemy Carol (Cate Blanchett), elegancką kobietę z nowojorskich wyższych sfer, oraz młodą Therese (Rooney Mara), aspirującą fotografkę. Kobiety poznają się przypadkiem tuż przed Bożym Narodzeniem w domu towarowym, gdzie jedna jest ekspedientką, a druga kupuje prezent świąteczny dla swojej córki. Po raz pierwszy spotykają się sam na sam w eleganckiej i dyskretnej restauracji, aby potem pojechać razem do należącego do Carol domku za miastem. 

"Carol" w kinach od 4 marca 2016.

 

 

OPIS FILMU

Nominowany do Oscarów w 6 kategoriach – w tym za najlepszy scenariusz adaptowany oraz dla pierwszo- i drugoplanowej aktorki – „najpiękniejszy film o miłości ostatnich lat” (The Guardian). 

„Carol” to pełen emocji i wysmakowanych obrazów (Złota Żaba Camerimage dla Eda Lachmana za zdjęcia) melodramat z brawurowymi kobiecymi kreacjami. W rolach głównych występuje wyróżniona Oscarem Cate Blanchett („Blue Jasmine”), której partneruje nagrodzona w Cannes za najlepszą rolę żeńską jedna z najciekawszych aktorek młodego pokolenia Rooney Mara („Dziewczyna z tatuażem”). 

„Carol” jest adaptacją słynnej powieści Patricii Highsmith w reżyserii Todda Haynesa, twórcy „I Am Not There”, „Idola” i „Daleko od nieba”. Akcja filmu skupia się na relacji dwóch kobiet: młodej, aspirującej fotografki oraz zamężnej dojrzałej kobiety, w której dorasta decyzja o rozwodzie. Poznają się przypadkowo w ogarniętym szałem bożonarodzeniowych zakupów Nowym Jorku. Od pierwszego spotkania rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w uczucie silniejsze, niż nakazy obyczajowe epoki, w której żyją. 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca