Film

Nowości na SHORT WAVES FESTIVAL 2016

 

Nowości na SHORT WAVES FESTIVAL 2016

we are open

 

Poznań, 15 - 20 marca 2016 r.

 

 

Już za tydzień rozpocznie się ósma edycja Short Waves Festival. W tym roku pod hasłem „we are open”, które podkreśla otwartość na ludzi, świat i nowatorskie idee. Ósma edycja Short Waves to także zupełnie nowe projekty i programy filmowe. Pobudzające zmysły Kino Fusion, w trakcie którego na żywo do filmów Romana Polańskiego czy Stefana i Franciszki Themersonów zagra duet SzaZa, czyli Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki, a o doskonałe smaki zadbają kucharze Concordia Taste. Ostatnie dwa dni festiwalu to wyjątkowy Art & Sound Weekend w Centrum Amarant, którego przestrzeń zostanie specjalnie na tę okazję zaaranżowana przez studentów i wykładowców School of Form. W ramach Poznań Industry Days odbędą się konsultacje społeczne z gabinetem prezydenta miasta o filmowej przyszłości Poznania. W programie filmowym pojawią się dwa zupełnie nowe cykle filmowe: Polish Wave oraz Od morza do morza. W trakcie pierwszego będzie można się zapoznać z najnowszymi polskimi krótkimi metrażami, które zostały podzielone na trzy sekcje: fabularną, dokumentalną oraz eksperymentalną. W ramach Od morza do morza zostaną zaprezentowane najciekawsze fabuły z Bułgarii i Rumunii oraz animacje z Czech, Słowacji, Węgier i Polski.

 

KINO FUSION

Pierwszego dnia festiwalu odbędzie się Kino Fusion, czyli jedyny w swoim rodzaju projekt pobudzający wszystkie zmysły uczestników. W trakcie jednego wieczoru będzie można obejrzeć filmy mistrzów sztuki filmowej: Romana Polańskiego, Themersonów czy Władysława Starewicza, do których muzykę na żywo wykonają pionierzy improwizowanych kompozycji, czyli Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki, znani szerokiej publiczności jako duet SzaZa. Wszelkie doznania smakowe zapewnią eksperci od gastronomicznych dzieł z FoodLabu Concordia Design i Concordia Taste. Kino Fusion to niepowtarzalna okazja, aby doświadczyć prawdziwej synergii doznań, stworzona specjalnie, by zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wytrawnych konsumentów kultury. 

 

ART & SOUND WEEKEND

Nie tylko początek Short Waves Festival 2016 będzie wyjątkowy. Ostatnie dwa festiwalowe dni to multidyscyplinarny projekt, w ramach którego zostaną zaprezentowane eksperymentalne filmy z całego świata starannie wybrane przez kuratorów, Mario Micaelo i Szymona Stemplewskiego. Przestrzeń Centrum Amarant zostanie zaaranżowana przez team School of Form, którzy zadbają o to, aby nie zabrakło wrażeń wizualnych. W przeciwieństwie do klasycznych wystaw sztuki w tym przypadku każdy będzie mógł dosłownie wejść w dzieło sztuki i odczuwać je wszystkimi zmysłami. Z kolei o sferę muzyczną zadba Wosk Sound System.

 

KONSULTACJE SPOŁECZNE NA TEMAT STRATEGII ROZWOJU FILMOWEGO POZNANIA

Konsultacje społeczne to projekt tworzony we współpracy Short Waves Festival z Poznań Film Comission i gabinetem prezydenta miasta Poznania. W ramach pierwszego spotkania, które odbędzie się w piątek 18 marca o g. 17:00 zaproszeni goście, Marcin Kostaszuk, Marcin Adamczak, Michał Gramacki oraz Szymon Stemplewski zamierzają zainicjować dyskusję o filmowej przyszłości Poznania oraz działaniach, które mogą  pobudzić lokalną branżę filmową. W trakcie festiwalu odbędzie się pierwsza część projektu, kiedy zostanie założony adres e-mail, na który osoby zainteresowane będą mogły wysyłać propozycje zagadnień, które zostaną podjęte na drugim spotkaniu 12 kwietnia.

 

NOWE CYKLE FILMOWE

Ósma edycja Short Waves Festival to także zupełnie nowe cykle pokazów: Polish Wave oraz Od morza do morza. Polish Wave, czyli krótkometrażowa reprezentacja Polski to podzielony na trzy sekcje przegląd twórczości młodych polskich filmowców. Trzy programy: fabularny, dokumentalny i eksperymentalny wzajemnie się uzupełniają i dopełniają tworząc najbardziej adekwatny obraz tego, co najbardziej interesujące w świecie polskiego krótkiego metrażu. Z kolei cykl Od morza do morza przybliży widzom dorobek kinematografii bułgarskiej i rumuńskiej, a całość dopełnią animacje z Czech, Słowacji, Węgier i Polski.

 

 

 

www.shortwaves.pl

www.facebook.com/festiwalshortwaves

 
   

 

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca