Film

X Jubileuszowa edycja Najlepszych z Najgorszych

Nadchodzi wiekopomna chwila, przed nami 10-ta edycja przeglądu kina klasy B - Najlepsze z Najgorszych. Aby uczcić jubileusz tego najbardziej osobliwego przeglądu w Polsce zaprezentujemy wyjątkowo złe dzieci światowej kinematografii.

W programie czołówka kina klasy B, którą zachowaliśmy specjalnie na tę okazję.

Już od ponad roku atakujemy zmysły oraz poczucie dobrego smaku i nie zamierzamy przestać!

Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nie trzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu zobaczymy bardzo złe filmy, które jednak wpisane zostały do kanonu kina kultowego.

 

PROGRAM:

 

9 sierpnia / wtorek/ godz. 21:00
Gliniarz Samuraj (Samurai cop), reż. Amir Shervan
sensacyjny, thriller/ USA / 1991
96 min.


Dwóch pięknych, umięśnionych, uwodzicielskich i diabelsko inteligentnych policjantów , wyjątkowo niebezpieczny gang yakuzy, przemyt narkotyków , Los Angeles i piękne kobiety. Zapowiada się dobrze ale niestety tak nie jest. Absolutny i niepodważalny szczyt kina klasy B. Scenariusz, reżyseria i to co bohaterzy robią z twarzami (bo mimo dobrych chęci grą aktorską nazwać tego nie można) powali was na kolana, co 5 minut będziecie powtarzać: czy to się dzieje naprawdę? Trudno uwierzyć, że taki film ujrzał światło dzienne. Mistrzowska szkoła kina klasy B. The best of the best. Nigdy nie zapomnisz tego filmu, nigdy.

 

10 sierpnia / środa / godz. 21:00
Ptakodemia (Birdemic: Shock and Terror), reż. James Nguyen
horror, romans, thriller / USA / 2010
105 min.


Horda zmutowanych ptaków atakuje dotychczas spokojne, kalifornijskie miasteczko.
Czy ludziom uda się przetrwać? Nie dajcie się nabrać, że ta historia może mieć cokolwiek wspólnego z „Ptakami” Alfreda Hitchcocka.
A jednak to kolejny obraz z gatunku tak beznadziejnych, że aż wspaniałych. Mamy tu wszystkie składniki niezbędne do stworzenia kultowego badziewia: kretyńska fabuła, żenujące aktorstwo, nieudolny montaż dźwięku, toporne kadrowanie i najważniejsze - jedne z najgorszych efektów specjalnych wszech czasów. Sceny grozy bawią do łez.


11 sierpnia / czwartek / 21:00
Martwica mózgu (Brain Dead), reż. Peter Jackson
fantasy, komedia, horror / Nowa Zelandia / 1992
104 min.


Matka głównego bohatera po ugryzieniu przez małopo-szczura umiera, następnie wraca do żywych jako zombie zabijając i pożerając psy, pielęgniarki, przyjaciół, sąsiadów i wszystko co stanie na jej drodze. Nie ma też litości dla własnego syna. Groteska na najwyższym poziomie, czarny humor i bardzo ale to bardzo dużo krwi i wnętrzności. Gwarantujemy niezapomniane i traumatyczne doznania estetyczne. Czołówka kina kultowego. Film z gatunku: Oglądasz? Nie jedz. Ten film tylko dla widzów pełnoletnich o mocnych nerwach.

 

Każdy pokaz będzie poprzedzony krótką prelekcją.

Wstęp: 5 zł

Organizacja: Centrum Kultury w Lublinie, Nowa Aleksandria

Miejsce: Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, Lublin

Na widzów czekają konkursy z nagrodami.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 sierpnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca