Film

Zmarł aktor Jon Polito

W wieku 65 lat zmarł w Los Angeles Jon Polito, aktor znany głównie z filmów braci Joela i Ethana Coenów.
Jon Polito był wyjątkowo pracowitym aktorem. Chociaż jego nazwisko raczej nie trafiało do prasowych nagłówków, to każdy widz z łatwością rozpozna jego twarz. Od swojego debiutu na początku lat 80. do teraz wystąpił w ponad 200 projektach kinowych i telewizyjnych. Występował również na Broadwayu. Jeszcze niedawno był na planie filmu "The Maestro". Premiery nie doczeka. Przegrał walkę z rakiem.

Urodził się 29 grudnia 1950 roku. Aktorstwa uczył się na uniwersytecie w Filadelfii. Po raz pierwszy przed kamerą pojawił się w 1981 roku w miniserialu telewizji NBC - "The Gangster Chronicles".

Najbardziej pamiętany będzie z ról, które stworzył u braci Joela i Ethana Coenów. Specjalnie dla niego napisali rolę w filmie "Barton Fink". Zaprosili go również do "Ścieżki strachu", "Big Lebowskiego", " Hudsucker Proxy" i "Człowieka, którego nie było".

Można go jednak było oglądać też w takich produkcjach, jak "Wielkie oczy", "Gangster Squad. Pogromcy mafii", "American Gangster", "Sztandar chwały", "Bardzo długa podróż poślubna" czy "Stuart Malutki".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 3 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca