Film

Kino na Granicy rusza w drogę!

Kino na Granicy rusza w drogę!

 

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.

- Głównym celem imprezy jest promocja, wspieranie i prezentacja najbardziej wartościowych zjawisk i tendencji w polskim i czeskim kinie. Dlatego też zabieramy w podróż ze sobą bardzo dobre filmy, które odniosły spory sukces od momentu premiery i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności 18. edycji Kina na Granicy. Poprzez wizytę w większych polskich i czeskich miastach chcemy także poszerzyć grono odbiorców Kina na Granicy i zaprosić ich do wizyty w Cieszynie i w Czeskim Cieszynie – wyjaśniają organizatorzy Kina na Granicy w Drodze.

Kino na Granicy w Drodze zatrzyma się w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Katowicach, a także w Ostrawie, Karwinie, Brnie, Ołomuńcu i w Pradze. W programie polskiej trasy przedpremierowa projekcja filmów „Ja, Olga Hepnarova”, „Opieka domowa” oraz miniwykład Jacka Dziduszko o nowym kinie czeskim. Z kolei w ramach czeskiego tournée Kina na Granicy pokażemy filmy „Moje córki krowy” oraz „Mów mi Marianna”, które nie znalazły się jeszcze w czeskiej dystrybucji, a zatem będzie to niebywała gratka dla fanów polskiego kina. Wstęp do polskich filmów zrobi Petr Vlček.

Bilety w cenie: 25 zł / 150 koron (karnet na dwa filmy) oraz 15 zł / 90 koron (pojedynczy seans) do kupienia w kasach kin, w których odbywać się będą seanse. Wszystkie osoby, które zakupią karnet na oba filmy, otrzymają na wstępie specjalne torby z motywem Kina na Granicy w Drodze, a wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną akredytacje na 19. edycję Kina na Granicy oraz filmy DVD.

 

Szczegółowe informacje na stronie www.kinonagranicy.pl oraz profilu www.facebook.com/kinonagranicy.

 

HARMONOGRAM KINA NA GRANICY W DRODZE:

 

 

Łódź – 6.10.2016

 

Ostrawa – 4.10.2016

Warszawa – 12.10.2016

 

Karwina – 15.10.2016

Kraków – 14.10.2016

 

Ołomuniec – 18.10.2016

Poznań – 27.10.2016

 

Brno – 27.10.2016

Katowice – 28.10.2016

 

Praga – 14.10.2016

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca