Film

Amerykanie jadą z dziewczyną z pociągu

Thriller "Dziewczyna z pociągu" zadebiutował na szczycie amerykańskiego box office'u.
Obraz jest ekranizacją bestsellerowej debiutanckiej powieści Paula Hawkinsa. Główną bohaterką jest Rachel (Emily Blunt). Kobieta każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów. Lubi obserwować ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że para (Luke Evans i Hayley Bennett) prowadzi doskonałe życie. I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza. W obsadzie znaleźli się także Rebecca Ferguson, Justin Theroux i Allison Janney. Dzieło po pierwszym weekendzie w kinach zarobiło blisko 25 milionów dolarów.

Na 6. lokacie zadebiutował dramat "Narodziny narodu" ("The Birth of a Nation"), który przybliża przebieg największego w dziejach USA powstania niewolników, do którego doszło w 1831 roku. Na czele rebeliantów z hrabstwa Southampton w stanie Wirginia stanął Nat Turner (Nate Parker). Grupa wędrowała od plantacji do plantacji, uwalniając niewolników i mordując wszystkich białych - bez względu na wiek i płeć. Powstanie zostało stłumione w ciągu 48 godzin. Turnerowi udało się zbiec i ukrywać jeszcze przez dwa miesiące. Ostatecznie stanął przed sądem i został skazany na śmierć.

Oczko niżej, z niespełna 7 milionami dolarów, znalazła się ostatnia nowość top 10 to adresowana do młodzieży produkcja "Middle School: The Worst Years of My Life" o pewnym obdarzonym wielką wyobraźnia nastolatku (Griffin Gluck). Za kamerą stanął Steve Carr.

Oto top 10 box office:
1. "Dziewczyna z pociągu" - 24,7 miliona dolarów
2. "Osobliwy dom pani Peregrine" - 15 milionów dolarów
3. "Żywioł. Deepwater Horizon" - 11,8 miliona dolarów
4. "Siedmiu wspaniałych" - 9,2 miliona dolarów
5. "Bociany" - 8,5 miliona dolarów
6. "Narodziny narodu" - 7,1 miliona dolarów
7. "Middle School: The Worst Years of My Life" - 6,9 miliona dolarów
8. "Sully" - 5,3 miliona dolarów
9. "Asy bez klasy" - 4,1 miliona dolarów
10. "Queen of Katwe" - 1,6 miliona dolarów

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca