Międzynarodowy zwiastun "Pokotu"

Tuż przed premierą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie w sieci pojawił się międzynarodowy zwiastun nowego filmu Agnieszki Holland - "Pokot".
Przypomnijmy - obraz oparty jest na powieści "Prowadź swój pług przez kości umarłych" Olgi Tokarczuk. Na ekranie zobaczymy Jakuba Gierszała, Agnieszkę Mandat, Wiktora Zborowskiego, Borysa Szyca, Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Kota, Katarzynę Herman, Mirosłava Krobota a także Patrycję Volny.

Na 67. MFF w Berlinie film prezentowany jest w ramach konkursu głównego.

Główną bohaterką dzieła jest mieszkająca w Sudetach, emerytowana inżynierka Janina Duszejko. Astrolożka z zamiłowania i wegetarianka. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo.

Agnieszka Holland scenariusz filmu napisała razem z Olgą Tokarczuk. Autorką zdjęć jest Jolanta Dylewska. Muzykę do filmu skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Zdjęcia do filmu były realizowane m.in.: w Międzygórzu, Bystrzycy, Nowej Rudzie i Berlinie.

Nowy zwiastun "Pokotu" obejrzeć można na oficjalnym profilu filmu na Facebooku pod tym adresem.

Polski zwiastun obejrzeć można na YouTube.

Festiwal odbędzie się w dniach 9-19 lutego.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 2 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło