Film

To już koniec "The Knick"

Serial "The Knick" nie powróci z trzecim sezonem. Producent, stacja Cinemax, potwierdziła doniesienia mediów amerykańskich.
Informacja jest o tyle zaskakująca, iż jakiś czas temu mówiono o trzecim, a może nawet i czwartym sezonie. Michael Begler i Jack Amiel, scenarzyści i producenci wykonawczy dzieła, mieli przygotować jego/ich zarys. W sieci pojawiły się pogłoski o przeniesieniu opowieści do innego okresu historycznego i przedstawieniu widzom nowych bohaterów. Pod koniec 2015 roku rzecznik Cinemax wydał nawet komunikat o następującej treści: "Cinemax prowadzi rozmowy ze Stevenem Soderberghiem na temat tego, jak można kontynuować produkcję, chociaż na samym początku cykl był pomyślany jako realizacja na dwa lata". Sam Soderbergh, główny twórca i inicjator serialu, mówił z kolei, że widział "The Knick" w sześciu sezonach - podzielonych na minicykle po dwie serie.

Teraz Cinemax potwierdził rozstanie z serialem. - Nie będziemy realizować nowych odcinków - powiedziała Kary Antholis, szefowa programowa HBO i Cinemax. - Pomimo naszej dumy i uznania dla serialu i jego twórców, wdzięczności wobec Stevena Soderbergha i jego zespołu, podjęliśmy decyzję o skierowaniu Cinemax w inną stronę. Skupimy się na produkcjach międzynarodowych.

"The Knick" zadebiutował w 2014 roku. Do końca 2015 zrealizowano i wyemitowano dwa sezony, których akcja osadzona jest w Nowym Jorku, w szpitalu Knickerbocker, na początku XX wieku, gdy nie istniały antybiotyki, a umieralność pacjentów była zatrważająco wysoka. Głównym bohaterem jest doktor John Thackery (w tej roli Clive Owen), genialny chirurg a zarazem osoba z wieloma problemami.

Oprócz Clive'a Owena w produkcji występowali André Holland, Eve Hewson, Juliet Rylance oraz Jeremy Bobb. W Polsce "The Knick" można było śledzić na antenie Cinemax i w HBO.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 23 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca