Film

"Kroniki wampirów" w telewizji - powraca Lestat

Lestat, wampir, którego stworzyła Anne Rice i który dla wielu kinomanów ma twarz Toma Cruise'a, powraca przed kamerę. Trwają prace nad telewizyjną adaptacją "Kronik wampirów" ("Vampire Chronicles").
Studio Paramount TV i firma Anonymous Content nabyły prawa do 11 powieści z wampirycznego cyklu Anne Rice.

- Wszystkie historie o wampirach porównywane są i oceniane w kontekście tego, co stworzyła Anne Rice - komentuje Amy Powell z Paramount TV. - Bogaty i rozległy świat "Kronik wampirów" nie ma sobie równych, a jego wyrafinowane gotyckie tony lat 90. na pewno przemówią do widzów. Cykl pełen jest ciekawych postaci na czele z Lestatem, jednym z najwspanialszych bohaterów nie tylko w literaturze.

Anne Rice będzie zaangażowana w realizację serialu jako producentka wykonawcza. Obowiązki podzieli z synem, Christopherem Rice'em, który również napisze scenariusz cyklu.

Przypomnijmy, że cykl otwiera napisany w 1979 roku "Wywiad z wampirem". To właśnie ta powieść trafiła na ekrany w 1994 roku - w głównych rolach wystąpili Tom Cruise i Brad Pitt. Niektóre z wątków kolejnej książki - "Wampira Lestata" zostały wykorzystane w filmie "Królowa Potępionych" (2002).

Wcześniej prawa do "Kronik wampirów" były w posiadaniu studia Universal i Imagine Entertainment. Gdy prawa wygasły, Anne Rice podjęła decyzję o współpracy z telewizją.

Paramount TV i Anonymous Content zaangażowane były w realizację takich seriali, jak "Detektyw" czy "The Knick". - To złoty wiek telewizji - skomentowała umowę Anne Rice. - Nie mogłabym wymarzyć sobie lepszego zespołu do pracy nad najwyższej jakości serialem, który ożywi mojego ukochanego wampira - Lestata. Spełniło się moje marzenie - dla mnie i dla Christophera i dla fanów, którzy od lat pytali o powrót postaci przed kamerę.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 29 kwietnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca