Film

Martin Compston poślubi Saoirse Ronan

Martin Compston dołączył do obsady filmu "Mary Queen Of Scots".
Kostiumowy obraz opowie o losach Marii Stuart (w tej roli Saoirse Ronan), która została królową Szkotów w roku 1542, w wieku zaledwie 9 miesięcy. Występowała jako pretendentka do tronu Anglii przeciwko kuzynce, Elżbiecie I (Margot Robbie), zabiegając o uznanie swych praw. Jako fanatyczna katoliczka wszczęła walkę z protestantami, szukając poparcia na dworze hiszpańskim. Jej polityka budziła powszechny sprzeciw i niezadowolenie, powodując liczne bunty i powstania antykrólewskie. W czasie jednej z kolejnych rebelii w 1567 została zmuszona do opuszczenia Szkocji. Schroniła się w Anglii, gdzie została aresztowana, oskarżona o zamach na życie Elżbiety I i chęć objęcia tronu angielskiego. Po 19 latach więzienia została skazana na śmierć i stracona.

W obsadzie znalazł się już również Jack Lowden, który wcieli się w Lorda Darnleya. Teraz dołączył do nich Martin Compston. Zagra on hrabiego Bothwella, trzeciego męża Marii Stuart.

Josie Rourke staje za kamerą. Autorem scenariusza filmu "Mary Queen of Scots" jest Michael Hirst ("Elizabeth" i serial "Tudorowie").

Compston znany jest m.in. z ról w filmach "Twoja siostra" i "Brud". Ostatnio grał w serialu "Line of Duty".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 27 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca