Film

"Miasto skarbów": Magdalena Różczka i Aleksandra Popławska w świecie fałszerzy dzieł sztuki

Od 14 września w TVP2 będzie można oglądać realizowany obecnie w Krakowie serial "Miasto skarbów". W obsadzie znaleźli się Magdalena Różczka, Aleksandra Popławska i Piotr Głowacki.
Serial opowiadać będzie o dwóch siostrach, zakochanych w sztuce, pochodzących z szanowanego krakowskiego domu Wakarów. Alicja (Aleksandra Popławska) to konsultantka policyjnego wydziału ds. kradzieży dzieł sztuki, natomiast druga z sióstr, Ewa (Magdalena Różczka) to marszand, która zajmuje się specyficznymi i nie zawsze zgodnymi z prawem zamówieniami dla bogatych kolekcjonerów sztuki.

W serialu ważną rolę odegrają dzieła sztuki, m.in. "Gracze" Cézanne'a, fotografie Greene'a, złoty skarb Hunów, "La Bella Principessa" Leonarda czy chronometr Patek Gondolo.

Zdjęcia potrwają jeszcze do października. Reżyserią zajmują się Marcin Ziębiński i Piotr Jaworski. Scenariusz napisał Dawid Rot. Produkcją zajmuje się firma Propeller Film.

Poza Aleksandrą Popławską, Magdaleną Różczką i Piotrem Głowackim w obsadzie znaleźli się Adam Ferency, Marcin Bosak, Iza Kuna, Edward Linde Lubaszenko, Adam Krawczuk, Helena Ganjalyan, Jan Wieczorkowski, Norbert Rakowski i inni.

Jesienią (od 10 listopada) Magdalenę Różczkę zobaczymy w filmie "Listy do M. 3". Aleksandrę Popławską można było ostatnio podziwiać w serialu "Belfer" oraz w obrazach "Ederly" i "Kochaj".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca