Film

Uma Thurman opowiedziała, jak Harvey Weinsten ją atakował

Uma Thurman, w końcu postanowiła opowiedzieć o swych przykrych doświadczeniach z producentem filmowym, Harveyem Weinsteinem.
Uma Thurman jakiś czas temu powiedziała, że opowie o Harveyu Weinsteinie i molestowaniu kobiet w Hollywood, jak przestanie być tak bardzo wściekła. Po kilku miesiącach od wybuchu skandalu, aktorka zdobyła się na szczerość w rozmowie z magazynem "New York Times".

Do pierwszej nieprzyjemnej sytuacji z udziałem Weinsteina doszło w 1994 roku, po tym jak Thurman wystąpiła w "Pulp Fiction" Quentina Tarantino, który wyprodukował Weinstein. Producent miał ją zaprowadzić od hotelowej sauny, choć była w skórzanym stroju. - Powiedziałam, że to niedorzeczne i zapytałam, co wyprawia - wspomina aktorka.

Weinstein zmieszał się i uciekł. Następnym razem, w hotelu Londynie, był już bardziej agresywny. - Poczułam się jakbym dostała obuchem w głowę - przyznaje gwiazda. Popchnął mnie, napierał na mnie, próbował się obnażyć i robił inne nieprzyjemne rzeczy.

Następnego dnia Thurman otrzymała od Weinsteina bukiet żółtych róż z liścikiem, w którym napisał, że ma świetny instynkt. Aktorka skonfrontowała się z nim i zagroziła, że jeśli jeszcze raz spróbuje czegoś podobnego wobec niej czy kogoś innego, zniszczy go.

- Czuję się okropnie w związku z wszystkimi kobietami, które zostały zaatakowane po mnie - przyznaje aktorka. - Jestem powodem, dla którego inne młode kobiety wchodziły same do jego pokoi hotelowych, tak jak zrobiłam to ja. Quentin wziął Harveya jako producenta wykonawczego przy "Kill Billu", filmie symbolizującym siłę kobiet. I te wszystkie owieczki szły jak na rzeźnię, przekonane, że ktoś, kto zaszedł tak wysoko nie mógł robić czegoś nielegalnego, ale tak właśnie było.

Thurman oskarżyła też swoją była agencję Creative Artists Agency o powiązania z agresywnym zachowaniem Weinsteina. - Jestem zarówno osobą poszkodowaną, jak i osobą winną tuszowania tej sprawy - przyznała.

Cały wywiad można przeczytać pod tym adresem.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 3 lutego 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca