Film

Roman Polański chce pozwać Akademię Filmową

Roman Polański, który został wyrzucony z Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, zamierza walczyć z instytucją przyznającą Oscary. Prawnik polskiego reżysera kwestionuje sposób działania Akademii.
- Pan Polański ma prawo iść do sądu oraz wymagać od organizacji, by przestrzegała własnych procedur i prawa stanu Kalifornia - napisał w liście adwokat filmowca, Harland Braun.

Zdaniem prawnika, Roman Polański nie był poinformowany o prowadzony przeciwko niemu podstępowaniu, a co za tym idzie został pozbawiony niezbywalnego prawa do obrony.

Harland Braun nie kwestionuje zarzutów, lecz procedury. Jeśli Akademia Filmowa nie cofnie decyzji, sprawa trafi do sądu.

Roman Polański został wyrzucony z powodu sprawy z 1977 roku. Artysta został wtedy uznany przez sąd w Los Angeles za winnego uprawiania seksu z 13-letnią wówczas Samanthą Gailey. Nim jednak ogłoszono wyrok, Roman Polański wyjechał ze Stanów, obawiając się, iż sędzia nie dotrzyma warunków zawartej ugody.

Roman Polański był 2 maja gościem na krakowskim festiwalu Netia Off Camera. Reżyser wziął udział w polskiej premierze swojego nowego filmu "Prawdziwa historia".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 9 maja 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca