Film

Harvey Weinstein oddał się w ręce nowojorskiej policji

Harvey Weinstein zgłosił się dziś na policję w związku z oskarżeniami o gwałt i napaść seksualną.
Prokurator stanowy na Manhattanie ma postawić Harveyowi Weinsteinowi zarzuty napaści na dwie kobiety. Jedną z nich jest była aktorka Lucia Evans, nazwisko drugiej kobiety nie jest znane.

Prawdopodobnie producent nie zostanie aresztowany. Harvey Weinstein będzie natomiast musiał wpłacić 2 miliony dolarów kaucji. Ma też oddać paszport oraz nosić bransoletkę nadzoru elektronicznego.

Policja nowojorska zajęła się sprawą Harveya Weinsteina po tym jak aktorka Paz de la Huerta oskarżyła Harveya Weinsteina o to że w 2010 roku dwa razy ją zgwałcił. Pierwszy raz w jej nowojorskim domu, po tym jak odwiózł ją po imprezie, drugi raz w lobby jej apartamentowca. Kobieta utrzymuje, że podczas drugiego spotkania Weinstein był pod wpływem alkoholu i nie panował nad sobą.

Osobne śledztwo w sprawie producenta prowadzi prokuratura w Los Angeles. Tam trzy przypadki zgłosiła policja z Los Angeles, a dwie z Beverly Hills.

Magazyny "New York Times", a następnie "New Yorker" ujawniły, że Harvey Weinstein przez 30 lat molestował kobiety. Jak do tej pory co najmniej 80 kobiet oskarżyło producenta. Po tych sensacyjnych doniesieniach Weinstein został zwolniony ze swojej firmy The Weinstein Company, a także został wyrzucony z przyznającej Oscary, Akademii Filmowej. The Weinstein Company ogłosiła niedawno bankructwo.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 25 maja 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca